Wielton ze wzrostem udziałów w Polsce w styczniu | MOTOFAKTOR

Wielton ze wzrostem udziałów w Polsce w styczniu

person Adrian Januszkiewicz 13/02/2020

W styczniu br. Wielton utrzymał trend z końca 2019 roku, odnotowując wzrost udziałów do poziomu 16,2% w warunkach spadającego rynku w Polsce.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego powołując się na dane CEPiK podał, iż w styczniu bieżącego roku Wielton zarejestrował 197 szt. nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 tony. Dzięki temu Spółka uplasowała się na trzecim miejscu wśród producentów z miesięcznym udziałem 16,2%.

 

Oznacza to wzrost o 0,8 p. proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W styczniu polski rynek skurczył się o ponad 41% rdr. Na tle konkurentów Wielton odnotował najmniejszą stratę w nowych rejestracjach – spadek o 38% w porównaniu do 52% straty lidera rynku.

Na tle całego rynku zaczynamy rok z przyzwoitym wynikiem. Od kilku miesięcy na trudnym rynku jesteśmy producentem, który najlepiej sobie radzi z korektą rynku. Tracimy mniej niż cały rynek i konkurencja, w efekcie zwiększając udział. Andrzej Mowczan Dyrektor Komercyjny Grupy Wielton

 

Wielton kontynuuje odbudowę swojej pozycji na rodzimym rynku. W grudniu ubiegłego roku spółka została liderem rejestracji na polskim rynku z miesięcznym udziałem 16,7%. Miesiąc wcześniej, w listopadzie 2019 r., Wielton był wiceliderem nowych rejestracji.

 

Wielton S.A. jest jednym z największych na świecie producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80. W okresie 9 miesięcy 2019 r. skonsolidowane przychody Grupy Wielton wyniosły ponad 1,8 mld zł (wzrost o 26,3% r/r) co przełożyło się na 119 mln zł zysku EBITDA (o 17,7% więcej r/r).

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).