Wielton zaprezentuje się na Targach IAA | MOTOFAKTOR

Wielton zaprezentuje się na Targach IAA

person Adrian Januszkiewicz 19/09/2022

Grupa Wielton po raz kolejny zaprezentuje nowości na Targach IAA Transportation w Hanowerze, które rozpoczną się jutro i potrwają do niedzieli (20-25 września 2022 r.).

 

 

Uczestnicy wrześniowych targów będą mieli okazję poznać ekspozycje dwóch marek wchodzących w skład Grupy Wielton – polskiego Wieltonu i niemieckiego Langendorfa. Na sąsiadujących stoiskach zaprezentowana zostanie szeroka gama produktów i rozwiązań, w tym m. in. lekka i uniwersalna naczepa Coil Master Strong Light, specjalistyczna naczep furgonowa Air Cargo Master do transportu kontenerów lotniczych, czy naczepa niskopodwoziowa serii Smart-Line.

 

Ważną częścią wystawy będą pojazdy nagrodzone przez jury konkursu Trailer Innovation 2023: dwupoziomowy City Flexliner marki Langendorf (I miejsce w kategorii Koncepcja) oraz naczepa podkontenerowa Container Master Super Light z automatycznymi, elektrycznymi zamkami (III miejsce w kategorii Bezpieczeństwo). Przyznawane od 2002 roku podczas Targów IAA nagrody promują wyróżniające się pomysły i innowacyjne rozwiązania producentów naczep, przyczep i nadwozi.

Pojazd dwupoziomowy City Flexliner marki Langendorf

Goście odwiedzający stoiska Langendorfa i Wieltonu poznają także szereg opcji konfiguracji i personalizacji dostępnych na targach produktów. Duży nacisk w prezentowanej ofercie położony zostanie przede wszystkim na rozwiązania podnoszące komfort i bezpieczeństwo kierowców, optymalizujące transport i neutralizujące wpływ na środowisko. Ponadto, na IAA Transportation zaprezentowane zostaną nowe produkty pod logiem powstałej 2 lata temu marki Aberg Service, czyli wysokiej jakości komponenty i części zamienne do naczep. Po raz pierwszy na targach pojawi się także nowa marka Aberg Connect, odpowiedzialna za rozwiązania telematyczne dedykowane produktom wszystkich marek Grupy Wielton.

 

Ekspozycja Grupy Wielton ma być odzwierciedleniem dynamicznych zmian zachodzących w branżach transportowej i motoryzacyjnej, czyli personalizacji, digitalizacji, automatyzacji i dekarbonizacji rozwiązań.

 

Coraz częściej firmy transportowe oczekują rozwiązań, które odpowiadają na ich indywidualne potrzeby, jak również takich, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Mając na uwadze potrzeby naszych klientów i wymogi środowiskowe, takie jak m.in. redukcja śladu węglowego, pracujemy w Grupie Wielton nad najbardziej optymalnymi rozwiązaniami prowadzącymi do dekarbonizacji transportu oraz poprawiającymi bezpieczeństwo, komfort czy też ergonomię pracy kierowców zawodowych. Cieszymy się, że pierwsze efekty naszych działań spotkały się z uznaniem i zostały nagrodzone w konkursie Trailer Innovation 2023. Wyróżnienie to motywuje nas do podejmowania dalszych, intensywnych działań oraz produkcji naczep w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Nagrodzone produkty zaprezentujemy podczas tegorocznych Targów IAA Transportation – powiedział Mariusz Golec, CEO Grupy Wielton.

 

Targi w Hanowerze powróciły po 4-letniej przerwie, po raz pierwszy pod nazwą IAA Transportation. Podobnie jak w poprzednich edycjach, pojawią się na nich największe motoryzacyjne, logistyczne i transportowe marki. Swoją obecność zaznaczy też Grupa Wielton, która od poprzednich targów nie tylko zwiększyła i unowocześniła ofertę, ale również dokonała ekspansji na kolejne rynki. W 2021 roku polski producent przejął 80% udziałów w hiszpańskiej firmie Guillén Desarrollos Industriales S.L. W sierpniu br. natomiast nabył 25%. udziałów w Lawrence Dawid, które w połączeniu z wcześniej zakupionym pakietem 75% uczynił Wielton jedynym właścicielem brytyjskiej spółki.

 

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą marek Wielton i Langendorf w dniach 20-25 września br. na stoiskach F03 i F04 w hali 27 należącej do Deutsche Messe AG.

 

Źródło: Wielton

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).