Wielton zadowolony wynikami sprzedaży w maju | MOTOFAKTOR

Wielton zadowolony z wyników sprzedaży w maju

person Adrian Januszkiewicz 14/06/2021

Wielton zamyka maj ze wzrostem 323% (porównanie r/r) i stawia kolejny pewny krok w kierunku realizacji założonych celów rocznych.

Zrealizowane inwestycje, przeprowadzone prace modernizacyjne i poprawiona efektywność produkcji poczynione w ubiegłym roku przynoszą dzisiaj wymierne rezultaty. Dla firmy Wielton S.A. maj okazał się kolejnym miesiącem wzrostów ze znaczącym odbiciem względem analogicznego okresu w roku poprzednim. Spółka weszła w 2021 rok z ambitnymi planami i jasno określonymi celami, dążąc do 44% wzrostu rok do roku. Wielton plan ten zamierza osiągnąć w stabilny i zrównoważony sposób.

Comiesięczne dane publikowane przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego są swoistym barometrem dla nas. Prezentują kondycję branży transportowej, która obecnie jest bardzo dobra. To także cenne źródło informacji na temat obserwowanych trendów zakupowych. Po niezwykle trudnym 2020 roku z satysfakcją przyjmujemy znaczące wzrosty na rynku przyczep i naczep systematycznie odnotowywane w roku bieżącym. Cieszymy się, że firmy transportowe coraz odważniej patrzą w przyszłość, inwestując w nowy tabor. Oczywiście ożywienie branży przekłada się również na naszą działalność. W maju odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży, dzięki czemu Wielton stabilnie utrzymuje swoją pozycję w czołówce producentów przyczep i naczep w naszym kraju. Maj br. to kolejny miesiąc, w którym wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki. Odnotowaliśmy ponad trzykrotny wzrost liczby rejestracji nowych przyczep i naczep pow. 3,5t w stosunku do ubiegłego roku. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że aktualnie porównanie rok do roku nie jest całkowicie miarodajne. Z tego powodu ważny i budujący jest dla nas kolejny wskaźnik, czyli zestawienie poziomu rejestracji miesiąc do miesiąca, w którym porównując dane z kwietnia i maja odnotowaliśmy wzrost na poziomie 1,7%. Co więcej, analizując wyniki trzech, czołowych producentów, tylko Wielton wypracował wynik dodatni. Utrzymaliśmy także pozycję lidera w rejestracji wywrotek. Doceniamy naszą stabilną pozycję i zaufanie klientów oraz aktywnie działamy, aby sprostać, a nawet wyprzedzić oczekiwania naszych klientów, co, jak pokazują dane, przynosi dobre rezultaty. Piotr Kuś Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Wielton S.A.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).