Wielton wyróżniony za zagraniczne inwestycje | MOTOFAKTOR

Wielton wyróżniony za zagraniczne inwestycje

person Adrian Januszkiewicz 11/10/2018

Wielton zwycięzcą w kategorii „Polskie inwestycje zagraniczne” w konkursie Emerging Market Champions Fundacji Kronenberga przy banku Citi Handlowy.

W trakcie uroczystej gali finałowej, odbywającej się 28 września br. podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu Wielton S.A. Mariusz Golec. Nagroda jest kolejnym dowodem potwierdzającym sukces firmy na międzynarodowych rynkach.

 

Firma Wielton S.A. została wyróżniona za organiczny rozwój biznesu, a także sukcesy odniesione w kontekście zrealizowanych akwizycji. Dzięki licznym inwestycjom oraz przemyślanej strategii wzrostu, spółka z rodzinnej, lokalnej firmy stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem, należącym do ścisłej czołówki producentów przyczep, naczep i zabudów samochodowych w Europie i na świecie.

Nagroda jest potwierdzeniem konsekwentnie realizowanego planu międzynarodowej ekspansji Grupy Wielton. Dokładnie analizujemy zagraniczne rynki i rozważamy możliwości powiększenia portfela marek. Ostatnie przejęcie 75 proc. udziałów spółki Lawrence David zapewni nam bezpośredni dostęp do stabilnego, a zarazem niezwykle chłonnego rynku brytyjskiego, wzbogacając przy tym naszą ofertę produktową o rozwiązania związane z dostawami last mile oraz pojazdami bezsłupkowymi do szybkiego załadunku towarów. Mariusz Golec Prezes Zarządu Wielton S.A.

 

Najważniejszym celem konkursu Emerging Market Champions jest wyłonienie liderów oraz zainspirowanie środowiska biznesowego do dalszego rozwoju. Laureatami konkursu są polskie firmy odnoszące sukcesy na polu ekspansji zagranicznej oraz podmioty z rynków wschodzących, które z powodzeniem inwestują w Polsce i przyczyniają się do wzrostu zatrudnienia oraz rozwoju gospodarczego kraju. W nowej kategorii e-commerce doceniana jest cyfrowa transformacja firm i efektywność zaimplementowanych technologii cyfrowych. W tym roku Kapituła konkursu przyznała nagrody w 3 kategoriach: „Polskie inwestycje zagraniczne” – Wielton S.A., „Inwestycje zagraniczne w Polsce” – CEZ Group, a także „E-commerce” –  CCC.

 

Udział firm w konkursie jest możliwy wyłącznie na drodze nominacji. Dokonuje ich Rada Ekspertów – grono kilkuset osób ze środowisk, kluczowych dla życia gospodarczego w Polsce, m.in. obecnych i byłych ministrów, przedstawicieli mediów, prezydentów miast, rektorów uczelni wyższych, przedstawicieli izb gospodarczych. W tym roku ponad 100 członków Rady nominowało blisko 100 podmiotów. Wybór jest efektem wnikliwej analizy m.in. skali działalności, zasięgu geograficznego inwestycji, a w przypadku zagranicznych inwestorów kluczowe pozostawały takie kwestie, jak skala projektów realizowanych w Polsce oraz liczba stworzonych miejsc pracy na terenie naszego kraju.

 

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy powstała w 125. rocznicę otwarcia Banku Handlowego w Warszawie S.A. Za jej pośrednictwem Citi Handlowy realizuje największe w kraju ogólnopolskie i lokalne programy będące wyrazem społecznej odpowiedzialności Banku. Fundacja wspiera działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji oraz rozwoju lokalnego.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).