Wielton wprowadził nowości do oferty AGRO | MOTOFAKTOR

Wielton wprowadził nowości do oferty AGRO

person Adrian Januszkiewicz 29/03/2022

Wielton AGRO wprowadza do oferty trzy nowe produkty, które zaprezentował podczas targów Agro Show 2021 w Bednarach.

Przyczepa objętościowa do transportu biomasy, platforma tandem do przewozu bel i dwuosiowa platforma do przewozu bel z zabezpieczeniem bocznym to nowości, które Wielton AGRO wprowadził do swojej oferty na początku 2022 roku. Specjaliści pracujący nad poszczególnymi przyczepami współpracowali i konsultowali proponowane rozwiązania z właścicielami gospodarstw rolnych, którzy są końcowym użytkownikiem.

 

Nasze nowe pojazdy po raz pierwszy zostały pokazane szerokiej publiczności podczas jesiennej edycji targów Agro Show. Była to doskonała okazja do spotkania, zarówno dla naszych klientów, którzy mogli zapoznać się z nowościami produktowymi, jak i dla nas, ponieważ możemy na gorąco poznać ich opinie. Muszę przyznać, że premiera naszych produktów była niezwykle udana, a właściciele gospodarstw rolnych z zainteresowaniem podeszli do naszych propozycji i bardzo dobrze je ocenili. Mamy świadomość, że w sposób realny adresujemy ich potrzeby i oferujemy wsparcie w wykonywaniu ich codziennej pracy – mówi Dariusz Porzuczek, dyrektor Wielton AGRO.

Przyczepa objętościowa do transportu biomasy

Model PRC-2/V40 to przyczepa objętościowa, o kubaturze 40m3, przeznaczona do transportu biomasy (np. sieczki, kukurydzy, trawy) i dla gospodarstw zajmujących się produkcją zwierzęcą. W konstrukcji wykorzystano zawieszenie BOOGIE, które sprawdziło się również w przyczepach skorupowych typu PRC-2HP. Pojazd wyposażony jest w dyszel resorowany oleopneumatycznie i 4-łańcuchowy, listwowy podajnik podłogowy z centralnym smarowaniem łożysk przednich przenośnika. Skrzynia została wykonana z profili trapezowych i wyposażona w drzwi z drabinką umożliwiającą swobodny dostęp do ładunku. Konstrukcja skrzyni została także przystosowana do montażu walców dozujących.

Platforma tandem do trudnych warunków polowych

Cechą charakterystyczną modelu PRC-2S/S12 platformy tandem do przewozu bel jest wykonanie konstrukcji podwozia ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Dzięki temu pojazd ten doskonale sprawdzi się nawet w trudnych warunkach polowych i na terenach górzystych. Ta uniwersalna platforma przeznaczona jest głównie dla mniejszych gospodarstw, w których znacznie utrudnione jest manewrowanie przyczepą, bądź zespołem pojazdów. W konstrukcji podwozia wykorzystano osie ADR z homologacją do 40km/h, resory paraboliczne i automatyczny hamulec postojowy. Podłoga pojazdu została wykona z blachy o grubości 3mm z podniesionymi obrzeżami blokującymi zsuwanie się palet. Dodatkowo, obrzeża boczne posiadają otwory do mocowania pasów zabezpieczających ładunek. Wygodę użytkowania gwarantują niski ergonomiczny próg załadunkowy i amortyzowany dyszel.

Platforma do przewozu bel z zabezpieczeniem bocznym

Model PRS-2S/S12 to platforma, w której przewożone bele są skutecznie zabezpieczane przez hydraulicznie podnoszone i opuszczane burty boczne. Pojazd ten przeznaczony jest do mniejszych gospodarstw i do transportu bel odbywającego się na dłuższych trasach. Platforma została wyposażona w wytrzymałą podłogę, wykonaną z blachy o grubości 3 mm, z podniesionymi obrzeżami uniemożliwiającymi zsuwanie się palet i otworami do mocowania pasów zabezpieczających ładunek. Komfort i bezpieczeństwo użytkowania zapewniają niski, ergonomiczny próg załadunkowy, automatyczny hamulec postojowy, dyszel amortyzowany oraz resory paraboliczne.

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).