Wielton obecny na Kongres Intermodal in Poland 2024 | MOTOFAKTOR

Wielton obecny na Kongres Intermodal in Poland 2024

Firma Wielton jest obecna na Kongresie Intermodal in Poland 2024, który od środy 12 czerwca odbywa się w Janowie Podlaskim. Prezentuje tam swoje pojazdy intermodalne.

Kongres Intermodal in Poland 2024 odbywa się w Janowie Podlaskim w dniach 12-14 czerwca br. Wielton jest Srebrnym Partnerem wydarzenia. Odwiedzający kongres mogą z bliska przyjrzeć się  naczepie kurtynowej MEGA typu huckepack oraz naczepie podkontenerowej Container Master R2 marki Wielton. Konferencja skupia grono krajowych oraz zagranicznych ekspertów i przedstawicieli firm z branży TSL. W ubiegłorocznej odsłonie kongresu udział wzięło prawie 400 uczestników.

„Kongres Intermodal In Poland to największe wydarzenie dedykowane branży transportu intermodalnego, dlatego również i w tym roku nie mogło na nim zabraknąć firmy Wielton. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami, pogłębienia wiedzy oraz wymiany doświadczeń w tym zakresie. Cieszy nas fakt, że z roku na rok wzrasta liczba uczestników konferencji, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu mieszanym przewozem ładunków, który przyczynia się do redukcji kosztów transportu oraz zmniejszenia jego negatywnego wpływu na środowisko. Serdecznie zachęcam do udziału w kongresie oraz zapoznania się z ofertą pojazdów marki Wielton” – mówił Piotr Agata, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu Wielton S.A.

Korzyści płynące z transportu intermodalnego, w postaci obniżenia kosztów przewozu, zużycia paliwa, emisji zanieczyszczeń oraz poprawy precyzji planowania i czasu dostawy, sprawiają, że jego popularność rośnie z każdym rokiem. Firma Wielton oferuje nowoczesne produkty przydatne w różnorodnych rodzajach transportu. Jednym z tych produktów jest rozsuwana naczepa podkontenerowa Container Master R2, którą wystawiono na kongresie. To lekka naczepa (o masie od 4810 kg) wykonana z wytrzymałej stali S700, pozwalająca na mechaniczne lub pneumatyczne rozsuwanie. Dzięki trzem konfiguracjom ramy, możliwy jest transport różnych rodzajów kontenerów, w tym 20, 2×20, 30, 40 i 45’’ bez konieczności uzyskiwania zezwoleń. Dodatkowe funkcje to przykręcane stalowe podesty i oboje na zamkach, a także możliwość rozładowywania kontenerów 20’ zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

Naczepa podkontenerowa Wielton Container Master R2, Źródło: Wielton

Naczepa Curtain Master MEGA z systemem intermodalnym typu huckepack to pojazd dedykowany do transportu towarów o wysokości do 3 metrów, oferujący kubaturę około 100m3. Znajdzie zastosowanie w transporcie wielkogabarytowym, zwłaszcza w transporcie mieszanych towarów. Dzięki niskiej masie własnej (od 6300 kg) oraz możliwości przewozu koleją czy promem, koszty eksploatacji są istotnie obniżone.

Naczepa ta została zaprojektowana do transportu intermodalnego, charakteryzując się wzmocnioną ramą, rozłącznym zawieszeniem pneumatycznym oraz ergonomicznymi rozwiązaniami, takimi jak składany zderzak. Posiada wzmocnione podwozie umożliwiające pionowy przeładunek, zgodnie z normą UIC 596-5. Dodatkowo, wzmocniona tablica przyłączeniowa zabezpieczona jest odbojami gumowymi, a tylne obrzeże rolkowymi odbojami narożnymi. Ośmiu uchwytów promowych na podwoziu umożliwiają dodatkowo transport naczepy promem, zwiększając elastyczność jej wykorzystania w różnorodnych rodzajach transportu.

Naczepy Wielton Curtain Master MEGA z systemem intermodalnym dla firmy Agromex, Fot. Wielton

Źródło: Wielton

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).