Wielton mocny na Wschodzie | MOTOFAKTOR

Wielton mocny na Wschodzie

person Redakcja 17/02/2020

Grupa Wielton poinformowała o rejestracji 1 025 szt. pojazdów w Rosji oraz bardzo dobrych wynikach sprzedaży na Ukrainie.

Grupa Wielton poinformowała, że w minionym roku odnotowała wzrost rejestracji na rynku rosyjskim oraz wysoką sprzedaż na rynku ukraińskim. W 2019 roku producent zarejestrował w Rosji 1 025 szt. pojazdów, co stanowi ponad 1-proc. wzrost rejestracji rok do roku. W okresie tym cały rynek odnotował spadek rejestracji o 2,6%.

 

Poziom rejestracji pojazdów przełożył się na 3,2% udział w rynku rosyjskim. Rekordowym miesiącem pod względem udziału w rynku był styczeń ubiegłego roku – 4,3%. Dzięki temu Grupa Wielton odnotowała awans wśród producentów z ósmego na siódme miejsce.

 

Na rynku ukraińskim Wielton odnotował również bardzo dobry wynik w 2019 r. Spółka Wielton Ukraina, należąca do Grupy, sukcesywnie umacnia swoją pozycję na rynku. Grupa także poinformowała, że posiada znaczny portfel zamówień od czołowych producentów na zabudowy wywrotkowe.

W poprzednim roku uzyskaliśmy satysfakcjonujący poziom sprzedaży pomimo przewidywanych spadków na skutek podniesienia opłat utylizacyjnych. Rosja oraz Ukraina są dla Grupy Wielton jednymi ze strategicznych rynków. Na tych rynkach działamy już od dawna i jesteśmy postrzegani w tych krajach jako europejski dostawca rozwiązań premium dla branży transportowej oraz lider technologiczny. Wierzymy, że rynek wschodni w dłuższej perspektywie będzie się rozwijał w sposób podobny do rynków europejskich, dlatego w nadchodzących latach chcemy promować produkty zbliżone cechami do produktów oferowanych właśnie w Europie, nie zapominając o lokalnych wymaganiach i uwarunkowaniach biznesowych. Andrzej Mowczan dyrektor komercyjny Wieltonu SA

 

Grupa Wielton jest obecna na rynkach wschodnich od 2000 roku. Posiada spółki handlowe m.in. w Rosji i na Ukrainie. Dodatkowo w 2012 roku Wielton uruchomił montownię naczep i zabudów w miejscowości Szeremietiewo pod Moskwą. Powstają w niej zabudowy wywrotkowe na podwoziach dostarczanych przez czołowych producentów, a także naczepy wywrotki, naczepy kurtynowe oraz zestawy kubaturowe montowane z części dostarczanych z macierzystego zakładu w Wieluniu.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).