Wielton Międzynarodowym Czempionem w eksporcie | MOTOFAKTOR

Wielton Międzynarodowym Czempionem w eksporcie

person Adrian Januszkiewicz 18/12/2020

Wielton zdobył nagrodę główną Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion w kategorii "Eksporter – duże przedsiębiorstwo".

Tegoroczna nagroda dla Wieltonu to już trzecie wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, który docenia rodzime firmy skutecznie konkurujące na arenie międzynarodowej. Główną nagrodą, tytułem Międzynarodowego Czempiona w kategorii eksport, w konkurencji dużych przedsiębiorstw, Wielton został już odznaczony w 2017 roku. Z kolei w 2018 roku, w tej samej kategorii, spółka otrzymała wyróżnienie. Sukcesy Wieltonu w plebiscycie są przede wszystkim wynikiem dynamicznej ekspansji, na którą Grupa stawia od 2015 roku.

 

W ciągu ostatnich pięciu lat, Grupa Wielton nie tylko weszła do nowych krajów – na rynki Europy Centralnej i Wschodniej (rosyjski, ukraiński, białoruski i do krajów bałtyckich), ale także dokonała znaczących akwizycji na rynku Europy Zachodniej. W 2015 roku Wielton nabył francuską markę Fruehauf i włoską spółkę VIBERTI. W kolejnych latach do portfolio Grupy dołączył niemiecki producent pojazdów specjalistycznych Langendorf oraz trzeci największy producent naczep w Wielkiej Brytanii – Lawrence David. Wszystkie te działania sprawiły, że Grupa Wielton stała się trzecim pod względem wielkości sprzedaży producentem przyczep i naczep w Europie, jednocześnie wchodząc do grona Top 10 producentów tej branży na świecie.

Trzykrotny wzrost sprzedaży wolumenowej Grupy Wielton w latach 2015-19 oraz zwiększenie w tym czasie eksportu z 44 do aż 88 proc., potwierdzają, że przyjęta przez nas strategia rozwoju oraz model biznesowy oparty na dywersyfikacji geograficznej, przynoszą wymierne rezultaty. Cieszymy się zarówno z tego, jak szybko rośniemy na arenie międzynarodowej, jak również, że docenia nas rodzima branża. Jesteśmy zdeterminowani, by wykorzystać wypracowany przez nas potencjał i podejmujemy w tym kierunku szereg inicjatyw, z których korzystają wszystkie spółki w naszej Grupie. W tym roku zmodernizowaliśmy zakład Wielton w Wieluniu oraz utworzyliśmy centrum kompetencyjne pojazdów specjalistycznych pod skrzydłami Langendorf. Wdrażamy też wspólną strategię posprzedażową, której jednym z filarów będzie marka Aberg. Paweł Szataniak Prezes Wielton S.A.

Obecnie Grupa Wielton ma w swoim portfolio kilkanaście grup produktowych i zatrudnia ponad 3 tys. osób. Jest pionierem pod względem wprowadzania nowoczesnych technologii produkcji w branży naczepowej. Mimo pandemii COVID-19, Grupa pozostała czołowym producentem w Europie. Stabilną pozycję firmy ma w najbliższych latach wspierać m.in. dalsze poszerzanie portfolio o lekkie, zaawansowane technologicznie naczepy, zgodne z zapotrzebowaniem klientów oraz oczekiwaniami rynku.

 

Konkurs „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” już od 2012 roku promuje aktywność polskich firm na światowych rynkach i wyróżnia przedsiębiorstwa, które dzięki swoim inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej przekształcają się w globalne podmioty. Co roku wyróżniane są zarówno podmioty o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i debiutanci – a więc firmy, które skutecznie konkurują na zagranicznych rynkach, tworzą innowacyjne produkty i usługi oraz budują markę Polski na arenie międzynarodowej.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).