Wielton kontynuuje rozwój w regionie CEE | MOTOFAKTOR

Wielton kontynuuje rozwój w regionie CEE

person Adrian Januszkiewicz 2/03/2020

Grupa Wielton poinformowała, że w 2019 roku zarejestrowała łącznie 1 tys. nowych pojazdów w regionie CEE, osiągając ponad 5% udziału na tym rynku.

Grupa Wielton podsumowuje ubiegłoroczne rejestracje przyczep i naczep w regionie CEE. W 2019 roku Grupa zarejestrowała łącznie 1 tys. nowych pojazdów. Przełożyło się to na ponad 5% udziału w rynku obszaru CEE.

 

Region CEE Grupy Wielton obejmuje takie państwa jak: Rumunia, Bułgaria, Węgry, Czechy, Słowacja, Serbia, Słowenia, Chorwacja. Na wszystkich wymienionych powyżej rynkach roczny poziom rejestracji to ok. 19 tys. pojazdów.

 

Poszczególne rynki regionu charakteryzują się różną specyfiką produktów wymaganych przez klientów. W głównej mierze jest to uzależnione od sytuacji gospodarczo–politycznej. Grupa Wielton stara się dopasować portfolio produktów do wymagań poszczególnych klientów, stawiając na wysoką jakość i terminowość dostaw.

Aktywne działania Wieltonu oraz reprezentujących nas dealerów pozwoliły na utrzymanie udziałów rynkowych na podobnym poziomie do wyjątkowo dobrego 2018 r., pomimo trudnej koniunktury rynkowej. Dodatkowo produkty dostarczane przez Grupę Wielton charakteryzują się wysoką jakością i konkurencyjną ceną, a dzięki temu doskonale wpisują się w oczekiwania klientów. Szczególnie mocną stroną Wieltonu w regionie CEE są wywrotki. Jacek Stokowski Dyrektor Eksportu Grupy Wielton

 

Analizując poszczególne kraje, Grupa Wielton jest zdecydowanym liderem na Węgrzech. Na tym rynku Grupa odnotowała wzrost udziałów rynkowych o 1,5%, uzyskując 283 rejestracje względem 230 w roku 2018. Analogiczny wzrost rdr Wielton uzyskał na rynku rumuńskim (1,3%).

 

Grupa rozpoczęła agresywną ekspansję na rynki CEE, na których dotychczas miała niewielkie udziały. Przykładem jest rynek serbski, w którym w poprzednich latach odnotowywano tylko kilka rejestracji rocznie.

 

Tymczasem w 2019 roku Grupa z Wielunia zarejestrowała 53 szt. pojazdów. Dodatkowo na koniec roku producent naczep wypracował solidny portfel zamówień opiewający na ok. 100 szt.

 

W obecnym roku Grupa Wielton planuje również rozszerzenie działalności w Chorwacji i Słowenii. Dotychczas udziały rynkowe na tych rynkach były niewielkie, niemniej jednak potencjał wynosi około 2,5 tys. sztuk pojazdów rejestrowanych rocznie.

Dalszy rozwój w regionie CEE i penetracja rynków to główny cel strategiczny na najbliższe lata. Wciąż rozwijające się gospodarki tych krajów pozwalają znaleźć nabywców na wysokiej jakości produkty Wieltonu, a wzrastająca świadomość marki pozwala nowym klientom na podejmowanie współpracy z naszą Grupą. Jacek Stokowski

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).