Wielton Agro oferuje nowe pojazdy | MOTOFAKTOR

Wielton Agro oferuje nowe pojazdy

Spółka Wielton Agro w ostatnim czasie poszerzyła swoje portfolio pojazdów o 3 innowacyjne przyczepy, które znajdą zastosowanie w branży rolniczej.

Pierwszą nowością w ofercie Wielton Agro jest przyczepa skorupowa typu tridem z wywrotem bocznym. Jej d.m.c. wynosi 30 ton, z czego masa własna przyczepy to 11 ton. Bez nadstaw może ona pomieścić 27 m3 ładunku, natomiast dodając nadstawy 300 mm kubatura wzrasta do 32 m3, a z nadstawą 600 mm – do 38 m3. Skrzynia ładunkowa posiada podłogę o grubości 6 mm i boczne ściany o grubości 4 mm. Przyczepa jest wyposażona w dwustronny system wywrotu (tył oraz prawo/lewo) z maksymalnym kątem wywrotu na tył 45° i na boki 35°. Dodatkowo, możliwe jest wybór otwierania bocznych ścian manualnie lub hydraulicznie zależnie od preferencji klienta.

Przyczepa skorupowa Wielton Agro typu tridem z wywrotem bocznym. Źródło: Wielton

„Mając na uwadze skomplikowaną sytuację rolników, w Wielton Agro swoje działania koncentrujemy na rozwoju portfolio o nowoczesne pojazdy, które w optymalny sposób będą wspierać ich działalność. Przyczepy rolnicze narażone są na wiele czynników powodujących ich uszkodzenia, dlatego w naszej firmie priorytetowe jest tworzenie bezpiecznych rozwiązań i ciągłe podnoszenie jakości produktów marki. W tym toku rozwinęliśmy ofertę o 3 pojazdy, które z powodzeniem sprawdzą się w codziennej pracy na gospodarstwie rolnym jak i podczas intensywnego okresu żniw” – powiedział Dariusz Porzuczek, Dyrektor Handlowy Wielton Agro.

Do portfolio przyczep skorupowych konisch marki Wielton Agro w ostatnim czasie dołączyła nowa przyczepa tego typu o ładowności technicznej 16 ton. Charakterystyczną cechą tej przyczepy, o masie 4700 kg, jest jej kubatura rzędu 20 m3 oraz wewnętrzna długość skrzyni ładunkowej wynosząca 6 m. Dzięki zastosowaniu nadstaw 300 mm możliwy jest transport 24 m3 ładunku. Podłoga o grubości 4 mm oraz ściany boczne o grubości 3 mm zapewniać mają trwałość i wytrzymałość. Przyczepa wyposażona jest w zmienną geometrię ścian bocznych, zsyp na całej szerokości muldy oraz hydraulicznie podnoszoną klapę, co ma ułatwiać rozładunek produktów i zwiększać bezpieczeństwo w czasie użytkowania.

Przyczepa skorupowa Wielton Agro typu konisch o ładowności technicznej 16 ton. Źródło: Wielton

„W 2024 roku z sukcesem zakończyliśmy prace badawczo-rozwojowe nad przyczepami skorupowymi typu tridem z wywrotem bocznym oraz konisch 16 ton. Ponadto, oferta sprzedażowa spółki została wzbogacona o rozrzutnik. Nie poprzestajemy jednak na tym i aktualnie pracujemy nad wprowadzeniem do oferty przyczepy hakowej 12 t” – dodał Wojciech Osiecki, Kierownik Działu R&D Wielton Agro.

Rozrzutnik marki Wielton Agro to pojazd o masie własnej wynoszącej 6100 kg, który umożliwia załadunek i rozrzut ładunku do 14 ton. Dzięki zastosowaniu adapterów wysokiej jakości, gwarantowane jest właściwe rozprowadzenie ładunku na odległość 20 m. Konstrukcja pojazdu wykonana została z wysokiej jakości stali, a standardowa pojemność skrzyni ładunkowej wynosi od ponad 11 m3 do 17 m3 (z nadstawami). Rozrzutnik wyposażony jest w zawieszenie sztywne oraz dyszel amortyzowany do łączenia z górnym zaczepem ciągnika. Zastosowano także dwuobwodowy, pneumatyczny układ hamulcowy oraz pionowy adapter rozdrabniający z tarczami Grazioli. Węże zostały poprowadzone w sposób przyjazny użytkownikowi, umożliwiając łatwą obsługę. Pojazd można również wyposażyć w ergonomiczny pilot do sterowania elektrozaworami. Dzięki możliwości otwarcia dolnej części tylnej klapy, np. rozsiew wapna staje się prostszy.

Rozrzutnik Wielton Agro. Źródło: Wielton

Źródło: Wielton

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).