Wielkopolski ITD skontrolował szczegółowo ciężarówki | MOTOFAKTOR

Wielkopolski ITD skontrolował szczegółowo ciężarówki

person Redakcja 30/11/2022

Inspektorzy Wielkopolskiego ITD szczegółowo skontrolowali ciężarówki i zespoły pojazdów. Jedną niesprawną ciężarówkę oraz naczepę wykluczono z dalszej jazdy.

 

W poniedziałek (28 listopada), na krajowej 92-ce w Poznaniu, funkcjonariusze ITD prowadzili kontrole ciężarówek. Szczegółowa weryfikacja stanu technicznego była możliwa dzięki wykorzystaniu Mobilnej Jednostki Diagnostycznej. Nowy sprzęt ITD umożliwia precyzyjnie sprawdzić układy, które wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

W trakcie kilkugodzinnych kontroli zatrzymano do kontroli 14 pojazdów ciężarowych. Zdecydowana większość przeszła pozytywnie kontrolę. Tylko w dwóch pojazdach stwierdzono usterki zakwalifikowane jako niebezpieczne. W jednej ciężarówce był nieszczelny układ hamulcowy, wyciekały z niej płyny eksploatacyjne oraz miała również pękniętą przednią szybę w polu widzenia kierowcy. Na Mobilną Jednostkę Diagnostyczną skierowano również ciągnik siodłowy z naczepą, która miała uszkodzone hamulce przy prawym kole na trzeciej osi.

 

Za stwierdzone usterki, inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne samochodu ciężarowego oraz naczepy i zakazali ich dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej. Wobec przewoźników i osób zarządzających transportem w firmach zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Grożą im kary pieniężne. W trakcie działań, inspektorzy kontrolowali również m.in. zabezpieczenie przewożonych ładunków. Jedna z ciężarówek nie budziła zastrzeżeń pod względem technicznym, ale kierowca musiał prawidłowo spiąć ładunek.

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).