Wielka Brytania wesprze inwestycje polskich firm motoryzacyjnych | MOTOFAKTOR

Wielka Brytania wesprze inwestycje polskich firm motoryzacyjnych

person Admin 9/10/2013

"Dostawcami dla rynku brytyjskiego są Niemcy, a polskie firmy są z kolei głównymi dostawcami firm niemieckich. Chcemy skrócić ten łańcuch dostaw"

– zapowiada Daniel Bajer, dyrektor ds. inwestycji zagranicznych w ambasadzie Wielkiej Brytanii w Polsce.

 

Ambasada brytyjska zorganizowała w Warszawie seminarium na temat współpracy między polskimi i brytyjskimi przedsiębiorstwami z branży motoryzacyjnej. Podczas spotkania przestawiono przedstawicielom polskich firm i organizacji branżowych możliwości jakie daje wejście na rynek motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii. Prezentacje przygotowali między innymi przedstawiciele ambasady, którzy wspierają polskich przedsiębiorców chcących rozwijać się na brytyjskim rynku, oraz przedstawiciele MIRA – parku naukowo-badawczego, w którym firmy mogą testować swoje rozwiązania i produkty.

 

Jedną z prezentacji, na temat programy wsparcia bezpośrednich inwestycji zagranicznych, prowadził Daniel Bajer, który odpowiedzialny jest za wsparcie polskich przedsiębiorstw chcących inwestować w Zjednoczonym Królestwie.

Głównym celem programu FDI (ang. Foreign Direct Investment) jest wsparcie przedsiębiorstw, które chcą rozpocząć działalność produkcyjną w Wielkiej Brytanii, ale jeśli firma ma perspektywę rozwoju na rynku brytyjskim poprzez eksport z Polski, to chętnie wesprzemy i taką inicjatywę. Daniel Bajer

Kto może skorzystać z pomocy?

Program wsparcia został stworzony z myślą zarówno o dużych przedsiębiorstwach, które prowadzą działania badawczo-rozwojowe i chciałyby korzystać z laboratoriów i parków technologicznych w Wielkiej Brytanii, jak i mniejszych firmach, które po prostu chciałyby sprzedawać swoje produkty i usługi na rynku brytyjskim.

Celem programu jest również zapewnienie wsparcia dla brytyjskiego łańcucha dostaw, a wiec także wsparcie mniejszych podmiotów, które chciałyby stać się poddostawcą dla większych korporacji działających w Wielkiej Brytanii. W ramach tego programu pomoc w wejściu na brytyjski rynek oferowana jest także firmom handlowym zajmującym się dystrybucja części zamiennych. Daniel Bajer

 

Jak zapewniał, na wsparcie mogą liczyć również firmy chcące oferować swoje usługi na brytyjskim rynku motoryzacyjnym – np. sieci warsztatowe.

Pomoc krok po kroku

Aby skorzystać ze wsparcia ambasady w ramach programu należy przede wszystkim skontaktować się z dyrektorem ds. inwestycji  sekcji „UK Trade and Investment” w ambasadzie brytyjskiej w Warszawie, aby porozmawiać o możliwościach wsparcia konkretnego przedsięwzięcia.

Po wstępnej rozmowie prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, składającej się z 21 pytań, na podstawie których przygotowywane jest badanie rynku dopasowane do konkretnej firmy. Analiza ta wykonywana jest bezpłatnie przez londyńską firmę konsultingową. Daniel Bajer

 

Celem takiego badania jest ocena ryzyka biznesowego takiej inwestycji w Wielkiej Brytanii.

 

Po analizie rynku, następuje krótkie podsumowanie i dalsze kroki mające na celu stworzenie strategii  rozwoju w Zjednoczonym Królestwie.

Ambasada Brytyjska organizuje spotkania i pomaga w rozmowach z lokalnymi stowarzyszeniami i potencjalnymi partnerami. Oferujemy też wsparcie prawne i administracyjne na miejscu. Daniel Bajer

 

Oczywiście, ostatnim etapem są bezpośrednie negocjacje handlowe z brytyjskim partnerem biznesowym.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).