Większy wybór opon zimowych marki Vredestein | MOTOFAKTOR

Większy wybór opon zimowych marki Vredestein

person Adrian Januszkiewicz 25/10/2021

W br. firma Apollo Tyres znacznie rozszerza swoją ofertę opon zimowych Vredestein, wprowadzając na rynek produkty w 23 nowych rozmiarach.

Nowe opony, dostępne w rozmiarach od 15 do 22 cali, przystosowane są do kompaktowych, rodzinnych samochodów i pojazdów typu SUV (Wintrac), a także do samochodów sportowych i SUV (Wintrac Pro). Wprowadzenie nowych produktów zbiegło się w czasie z wieloma wyróżnieniami dla serii zimowych opon marki Vredestein, które zostały przyznane przez najlepszych w branży europejskich testerów opon.

 

Opona Vredestein Wintrac

Najnowsze opony Vredestein Wintrac, które zostaną wprowadzone na rynek w 11 nowych rozmiarach, zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu doskonałej przyczepności na drogach pokrytych śniegiem i lodem. Opony Wintrac, dla 15- i 16-calowych kół, wykonano przy użyciu mieszanki nowej generacji na bazie krzemionki o wysokiej gęstości, która ma zwiększać okres eksploatacji opon nawet do dodatkowych 10 000 km w porównaniu z oponami poprzedniej generacji. Dzięki ulepszonej konstrukcji bieżnika odporność na zjawisko akwaplaningu ma być o 10% większa. Z kolei większa o 5% ilość gumy stykającej się z nawierzchnią znacznie ma poprawiać przyczepność na mokrych i pokrytych śniegiem drogach.

 

W tym roku oferta opon Wintrac Pro marki Vredestein została rozszerzona o 12 nowych rozmiarów dla kół o średnicy od 17 do 22 cali. Najnowsze opony Wintrac Pro zapewniać mają w porównaniu z poprzednim modelem o 15% lepszą przyczepność na drogach pokrytych śniegiem i o 10% większą skuteczność hamowania na mokrych nawierzchniach, a ich indeks prędkości dla większości rozmiarów to Y.

Miejsca na podium w najważniejszych testach opon zimowych

Zarówno wyniki wielu ważnych testów opon Wintrac, jak i Wintrac Pro były wyjątkowo dobre.

 

W najbardziej kompleksowym przeglądzie opon zimowych magazynu “Auto Bild”, obejmującym testy 50 produktów, opony Wintrac zdobyły trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i doceniono je za niezawodną wszechstronność, dynamiczne właściwości jezdne na mokrych i suchych nawierzchniach, precyzyjną reakcję układu kierowniczego i niski opór toczenia.

 

Opony Wintrac zostały również umieszczone na trzecim miejscu w teście zimowym 2021 r. w niemieckim magazynie motoryzacyjnym “Auto Motor und Sport”, który wyróżnił popularne opony Vredestein za wyjątkowy stosunek osiągów do ceny. Opony Wintrac pokonały produkty wielu czołowych europejskich producentów opon i uzyskały “bardzo dobrą” ocenę ogólną.

 

Opony Wintrac Pro niedawno zdobyły również trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej w testach opon zimowych magazynu “Auto Bild Sportscars”, otrzymując “wzorowe wyróżnienie” za niezawodną wszechstronność, bardzo dobre właściwości jezdne w warunkach zimowych i na mokrych nawierzchniach, stabilną przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach oraz niski poziom cen.

 

Ponadto opony Wintrac Pro uplasowały się na czwartym miejscu w klasyfikacji ogólnej w testach opon zimowych dla pojazdów typu SUV magazynu “Auto Bild Allrad” jako profesjonalne opony zimowe o dobrych osiągach na mokrych i pokrytych śniegiem nawierzchniach, a także zostały docenione za krótką drogę hamowania na ośnieżonych i mokrych drogach, wysoki poziom bezpieczeństwa w warunkach akwaplaningu oraz [ich niską] cenę.

 

W ramach współpracy między europejskimi stowarzyszeniami motoryzacyjnymi, stowarzyszeniem Allgemeiner Deutscher Automobil-Club (ADAC), największym europejskim stowarzyszeniem motoryzacyjnym, oraz Touring Club Suisse (TCS), największym stowarzyszeniem motoryzacyjnym w Szwajcarii, przetestowano obie serie opon zimowych Vredestein, porównując ich wyniki do czołowych konkurencyjnych marek.

 

Opony Wintrac zdobyły czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej, prezentując dobre osiągi na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, a także zajęły pierwsze miejsce za bardzo dobrą przyczepność na lodzie. Opony Wintrac zachwyciły recenzentów TCS swoim bardzo dobrym wyważeniem, wytrzymałością i niskim zużyciem paliwa w porównaniu z konkurencyjnymi markami. Co więcej, recenzenci określili je jako “bardzo godne polecenia”. Opony Wintrac Pro również uzyskały bardzo dobre wyniki i zostały docenione za swoje osiągi na zaśnieżonych, oblodzonych, suchych oraz mokrych nawierzchniach. Podobnie jak w przypadku serii Wintrac, opony te doskonale spisały się w testach zużycia paliwa.

 

W wynikach testów opublikowanych w “Auto Zeitung” opony Wintrac Pro przewyższyły konkurencję w kategorii prowadzenia na mokrych nawierzchniach i w warunkach oblodzenia. Opony wywarły szczególne wrażenie na testerach swoją przyczepnością i poziomem zwalniania podczas jazdy po śniegu, a także bardzo wysoką przyczepnością na mokrej nawierzchni. Niemieckie czasopismo “szczególnie poleca” opony Wintrac Pro i nadało im miano niedoścignionych pod względem stosunku ceny do osiągów.

Segment produktów zimowych jest wysoce konkurencyjny, a popyt na produkty Vredestein w dalszym ciągu pozostaje wysoki dzięki naszemu stałemu skupieniu na osiągach, wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań oraz inwestycjom w projekty i materiały. Nowe opony zostały zaprojektowane z myślą o sprostaniu najtrudniejszym warunkom zimowym, a docenienie wysiłków naszego zespołu badawczo-rozwojowego przez najlepszych w branży europejskich testerów opon jest wielce satysfakcjonujące. Daniele Lorenzetti dyrektor ds. technologii w firmie Apollo Tyres

 

Źródło: Apollo Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).