Więcej włókien z recyklingu w filtrach powietrza MANN-FILTER | MOTOFAKTOR

Więcej włókien z recyklingu w filtrach powietrza MANN-FILTER

person Adrian Januszkiewicz 5/02/2021

MANN-FILTER do produkcji swojego nowego filtra powietrza C 24 005 wykorzystuje włókna pozyskane z recyklingu.

Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych jest oczywistą sprawą dla firmy MANN+HUMMEL stara się wykorzystywać zasoby naturalne w jak najbardziej zrównoważony sposób, czego przykładem jest udoskonalony filtr powietrza C 24 005 marki MANN-FILTER z ulepszonym materiałem filtracyjnym wykonanym z włókien syntetycznych pochodzących z recyklingu.

Do wyprodukowania jednego metra kwadratowego materiału filtracyjnego wykorzystano tworzywo sztuczne nawet z sześciu 1,5-litrowych butelek PET. To umożliwiło nam trzykrotne zwiększenie zawartości włókien pochodzących z recyklingu i przyczyniło się w istotny sposób do oszczędnego korzystania z surowców naturalnych. Jens Weine menedżer produktu w dziale filtrów powietrza i filtrów kabinowych MANN-FILTER

 

Materiał zastosowany w filtrze C 24 005 jest teraz wykorzystywany w następnych filtrach powietrza. Filtry te odróżniają się z zewnątrz od innych filtrów powietrza, ponieważ włókna pochodzące z recyklingu są zielone. Spełniają one wymogi określone przez producenta pojazdów w zakresie częstości wymiany również w przypadku środowiska zapylonego i wyróżniają się tym, że przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się ognia. Także nowe filtry powietrza MANN-FILTER są dostępne w jakości wyposażenia oryginalnego.

 

Dzięki wielowarstwowemu materiałowi MICROGRADE A-S filtr powietrza C 24 005 uzyskuje maksymalny stopień separacji 99,5% przy użyciu pyłu testowego certyfikowanego według normy ISO. Ten filtr ma wysoką zdolność do wychwytywania zanieczyszczeń przez cały okres między przeglądami, więc wystarczyło zastosować powierzchnię materiału filtracyjnego odpowiadającą 30% powierzchni stosowanej w klasycznych filtrach powietrza, w których wykorzystuje się materiały celulozowe. Włókna udoskonalonego materiału uzyskały certyfikat Standard 100 firmy Oeko-Tex; w związku z tym zostały przebadane pod kątem zawartości substancji szkodliwych i uznane za nieszkodliwe.

 

Źródło:  MANN+HUMMEL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).