Więcej kabrioletów na rynku wtórnym | MOTOFAKTOR

Więcej kabrioletów na rynku wtórnym

person Adrian Januszkiewicz 13/08/2022

Z danych AAA Auto wynika, że w lipcu oferowano do sprzedaży 2 754 kabriolety na rynku wtórnym, więcej niż rok temu, kiedy to na kupujących czekało ich 2 644.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje aut, to kabriolety zdrożały najmniej. Według analityków AAA Auto, od lipca 2021 roku mediana ceny takich samochodów wzrosła jedynie o 8,8%, z 16 450 złotych do 17 900 złotych w lipcu 2022 roku. W tym samym czasie mediana ceny kombi wzrosła o 15,6%, hatchbacków o 18%, a sedanów o 19,6%.

 

Jazda kabrioletem to świetna zabawa, dostarczająca zupełnie nowych wrażeń z jazdy. Bezpośrednie odczuwanie wiatru, słońca i brzmienia silnika sprawiają, że kabriolet jest doskonałym sposobem na poruszanie się. Auta tego typu z powodzeniem mogą służyć także do codziennej jazdy. Z podniesionym dachem są ciche, nawet przy dużej prędkości. Co więcej, według Instytutu badawczego Insurance Institute for Highway Safety w Stanach Zjednoczonych, kabriolety są tak samo bezpieczne jak tradycyjne samochody – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA Auto.

 

W lipcu na rynku aut używanych oferowano 2 754 kabriolety. Ich mediana przebiegu wynosiła 170 000 km, a więc mniej niż mediana dla wszystkich samochodów używanych na rynku wtórnym, która wynosi 182 000 km. Najtańszym kabrioletem oferowanym na rynku wtórnym był Citroen C3, którego mediana ceny wynosiła 5 850 złotych, a mediana przebiegu 163 651 kilometrów. Wśród tanich kabrioletów w następnej kolejności znalazły się: Peugeot 206, który był także najczęściej oferowanym modelem, Volkswagen Golf oraz Ford Streetka.

Źródło: AAA Auto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).