Webfleet nagrodzony na Fleet Derby 2024 | MOTOFAKTOR

Webfleet nagrodzony na Fleet Derby 2024

Webfleet podczas tegorocznej edycji Fleet Derby został doceniony dwukrotnie za opracowane przez siebie rozwiązania telematyczne.

Dwa produkty firmy Webfleet, Webfleet Video i Certyfikowany raport dotyczący emisji CO2, zdobyły nagrody w plebiscycie magazynu „Fleet” – Fleet Derby 2024. Webfleet Video zostało wyróżnione w kategorii Technologie cyfrowe: AI w transporcie, a Certyfikowany raport otrzymał największą liczbę głosów w kategorii Elektromobilność: Narzędzie do raportowania śladu węglowego. To już czwarty rok z rzędu, kiedy produkty Webfleet są nagradzane w tym plebiscycie. Dla Webfleet Video to już druga wygrana.

„Czujemy się docenieni faktem, że firmy ponownie wybrały Webfleet Video. To rozwiązanie bazuje na technologii sztucznej inteligencji. Jej wpływ na sposób zarządzania flotami rośnie i będzie się poszerzał w ciągu najbliższych lat. Z naszych badań wynika, że AI będzie miała największy wpływ na zarządzanie flotą w ciągu najbliższych 5 lat. We wzrost inwestycji w cyfrowe rozwiązania flotowe wierzy aż 91% menadżerów flot. Fleet Derby jest dla nas prestiżowym wyróżnieniem i potwierdzeniem wartości naszych innowacyjnych rozwiązań telematycznych, które tworzymy już od 25 lat” – mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE, Webfleet. – „Jesteśmy szczególnie dumni z nagrody dla naszego najnowszego certyfikowanego narzędzia do raportowania emisji CO2. Rozwiązanie to zdobywa uznanie wśród menadżerów flot, co świadczy zarówno o jego wysokiej jakości, jak i rosnącym zapotrzebowaniu na tego typu rozwiązania. Nawet mniejsze firmy transportowe, które nie mają jeszcze oficjalnego obowiązku raportowania CO2, często są i tak zmuszone stosować ten pomiar jako dostawcy większych kontrahentów. Certyfikowane narzędzie Webfleet do raportowania emisji CO2 pomaga także optymalizować działania. Nagroda Fleet Derby potwierdza wysoką jakość i korzyści osiągane za pomocą tego rozwiązania.”

Dariusz Terlecki z nagrodą Fleet Derby 2024 dla Webfleet, Fot. Magazyn Fleet

Webfleet Video to innowacyjne rozwiązanie, które łączy nagrania z kamery samochodowej z danymi dotyczącymi jazdy, zapewniając kompleksową analizę sytuacji drogowych. Kamera samochodowa CAM 50 wyposażona jest w zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji, która rozpoznaje niebezpieczne zachowania kierowców, takie jak rozproszenie uwagi, używanie telefonu komórkowego, jedzenie czy picie za kierownicą. Dzięki wysyłaniu alertów i sygnalizacji błędów podczas jazdy, kamera pomaga unikać potencjalnych wypadków, co przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo kierowców, ale również na efektywność działania firmy transportowej.

Raport Webfleet dotyczący emisji CO2 zawiera precyzyjne dane na temat ilości dwutlenku węgla emitowanego przez pojazdy w flocie, które można przeglądać. Metodologia, której użyto do sporządzenia raportu, jest certyfikowana przez organizację TÜV Rheinland i dostarcza szczegółowych informacji o emisji CO2 przez poszczególne pojazdy oraz trasy, które pokonują. Oprócz spełnienia wymogów regulacji, raport zapewnia również informacje na temat sposobów, lokalizacji i przyczyn emitowania dwutlenku węgla przez flotę, w tym szczegółowe dane o trasach (miejscu, przebiegu, czasie postoju i zużyciu paliwa).

Fleet Derby to coroczny plebiscyt internetowy, który wyróżnia dostawców usług flotowych i ich produkty, wspierając zarządzanie flotą samochodów. Konkurs jest dedykowany firmom, które mają znaczący wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej, flotowej i elektromobilności. W 2024 roku odbyła się trzynasta edycja Fleet Derby, zakończona uroczystą galą wręczenia nagród 19 czerwca 2024 roku. Plebiscyt trwał blisko 7 miesięcy, od grudnia 2023 do czerwca 2024, i odbył się online przez stronę internetową, zorganizowany przez redakcję miesięcznika „Fleet”.

Źródło: Webfleet

Zdjęcie główne: Magazyn Fleet

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).