Webasto i nowe trendy w motoryzacji na targach IAA 2019 | MOTOFAKTOR

Webasto i nowe trendy w motoryzacji na targach IAA 2019

person Adrian Januszkiewicz 13/09/2019

"Future Mobility Driver" – pod tym hasłem Webasto prezentuje na targach IAA we Frankfurcie szeroką gamę rozwiązań, które wpisują się w aktualne trendy w motoryzacji.

Partner systemowy niemal wszystkich producentów samochodów przedstawił innowacje związane z autonomicznym prowadzeniem, elektromobilnością i wyposażeniem zapewniającym optymalny komfort w samochodzie.

Inteligentny system dachowy dla autonomicznych samochodów

Firma Webasto na tegorocznych targach we Frankfurcie prezentuje premierowy Roof Sensor Module, który w estetyczny sposób integruje czujniki i inne urządzenia systemu autonomicznego prowadzenia. Idealne umiejscowienie czujników oraz ich skuteczność w każdych warunkach pogodowych są niezbędne, by system autonomicznej jazdy prawidłowo skanował otoczenie. Dach samochodu zapewnia najlepsze warunki dla tego rodzaju urządzeń jako najwyższy punkt samochodu.

 

Dzięki 10-letniemu doświadczeniu, Webasto oferuje optymalne rozwiązania montażu przejrzystych, otwieranych systemów dachowych integrujących czujniki i przyrządy systemów autonomicznej jazdy, które jednocześnie są sztywne i odporne. Mając wiele lat doświadczenia w przemyśle, elektronice i budowie systemów ogrzewania, Webasto blisko współpracuje z producentami samochodów i części, w pełni odpowiadając za kwestie mechaniczne i elektroniczne związane z modułami dachowymi systemów autonomicznej jazdy.

Wysoko wydajne rozwiązania dla zelektryfikowanych pojazdów

Na swoim wieloletnim doświadczeniu i biegłości Webasto opiera także rozwiązania dla zelektryfikowanych pojazdów. Dobrym przykładem są standardowe moduły akumulatorów Webasto, do których firma opracowała także interfejs do samochodów, systemy dachowe, zsynchronizowane elektryczne agregaty grzewcze i systemy ładowania. Nowością w dziedzinie ładowarek do samochodów elektrycznych jest inteligentny system Webasto Live dla firm i prywatnych użytkowników. Zintegrowana sieć stacji ładowania oferuje szeroki zakres dodatkowych funkcji cyfrowych.

Komfortowa, ekscytująca jazda

Obecnie do utrzymania komfortowych warunków we wnętrzu samochodu służy szeroka gama agregatów grzewczych, systemów oświetlenia, osłon przeciwsłonecznych oraz paneli kontrolnych. Webasto prezentuje najnowsze cyfrowe usprawnienia do paneli kontrolnych, system rozpoznawania mowy Alexa-Skill, a także najnowszy spośród wielu sprawdzonych postojowych agregatów grzewczych: Thermo Top Evo NextGen Petrol. Jest to nowość na rynku spalinowych systemów ogrzewania. Urządzenie może być zasilane wieloma różnymi mieszankami paliw, w tym biopaliwami i paliwami odnawialnymi.

Utrzymanie optymalnych warunków w kabinie samochodu wynika nie tylko z temperatury, ale także przyjemnego oświetlenia. Oszklenie o zmiennej przezierności firmy Webasto pozwala indywidualnie ustawić intensywność światła wpadającego do pojazdu przez panoramiczny dach. Kolejnym rozwiązaniem Webasto oferowanym wraz z systemami dachowymi jest nastrojowe oświetlenie.

Efekty świetlne zintegrowane z dachem lub zamontowane wzdłuż prowadnic otwieranego dachu umożliwiają wybór spośród różnych stylów oświetlenia, by stworzyć przyjemną atmosferę w samochodzie.

 

Na swoim stoisku Webasto przygotowało także prezentację rozwiązań koncepcyjnych. Specjalnie opracowany cyfrowy Future Car służy do demonstracji pomysłów na innowacyjne produkty, które być może w przyszłości wzbogacą wyposażenie samochodów.

 

Źródło: Webasto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).