Wayne Taylor Racing – wspierany przez KYB – wygrywa w Daytonie | MOTOFAKTOR

Wayne Taylor Racing - wspierany przez KYB - wygrywa w Daytonie

person Redakcja 12/03/2019

Inauguracyjna runda mistrzostw IMSA na torze Daytona należała do prototypu Wayne Taylor Racing z numerem 10.

Zawody na torze Daytona otwierają sezon IMSA WeatherTech SportsCar Championship z najbardziej prestiżowym wyścigiem samochodów sportowych w Ameryce Północnej. 24-godzinny wyścig został skrócony o dziesięć minut po intensywnych opadach deszczu, które doprowadziły do najbardziej ekstremalnych warunków drogowych, które okazały się być jednymi z najgorszych w historii zawodów. Wygraną w wyścigu zapewnił sobie Fernando Alonso wysuwając się na prowadzenie zaledwie 2 okrążenia przed końcem.

 

Były kierowca Formuły 1 wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 2018 roku i został trzecim kierowcą F1, który wygrał wyścig wytrzymałościowy w Daytona. Jego kolejnym wyzwaniem jest Indy 500 w maju, dzięki któremu może stać się kolejnym po Grahamie Hillu kierowcą w historii, który zdobył „Triple Crown”. Właściciel drużyny Wayne Taylor wygrał wyścig Daytona 24 cztery razy. Alonso w trakcie amerykańskiego maratonu dzielił samochód z Jordanem Taylorem, Rengerem van der Zande i Kamuim Kobayashim.

 

KYB Corporation posiada zespół wysokiej klasy inżynierów rajdowych z ogromnym doświadczeniem w opracowywaniu wysoce wyspecjalizowanych produktów do zastosowań w wyścigach samochodowych. Zapotrzebowanie na pojazdy w tym konkurencyjnym środowisku wymaga ogromnego doświadczenia oraz precyzji i jakości na najwyższym światowym poziomie. Elektroniczne systemy wspomagania układu kierowniczego KYB (EPS) są szeroko stosowane w sportach samochodowych, a szczególnie w wyścigach wytrzymałościowych, takich jak 24-godzinny rajd LeMans. Korzysta z nich też zespół Wayne Taylor Racing. Elementy zawieszenia KYB są również stosowane przez wiele zespołów rajdowych biorących udział w zawodach na całym świecie.

 

Źródło: KYB

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).