Warsztaty samochodowe w Warszawie zatruwały środowisko | MOTOFAKTOR

Warsztaty samochodowe w Warszawie zatruwały środowisko

person Adrian Januszkiewicz 12/12/2019

Stołeczni strażnicy miejscy wykryli kilka warsztatów samochodowych, które nieodpowiednio składowały odpady niebezpieczne, a część z nich spalała.

W trosce o środowisko strażnicy miejscy regularnie sprawdzają, czy warszawiacy właściwie gospodarują odpadami. W trakcie jednej z kontroli mundurowi trafili na trop niebezpiecznych odpadów.

 

Do miejskiego pojemnika ktoś wyrzucił butelki po olejach silnikowych, szmaty ubrudzone smarem, zaolejone tektury. Wszystko to odpady niebezpieczne, których do komunalnego pojemnika wyrzucać nie można. Podlegają specjalnym zasadom składowania, wywozu i utylizacji. Cień podejrzeń padł na sąsiednie warsztaty samochodowe. Przypuszczenia strażników potwierdziły się w rozmowie z właścicielami.

 

W trakcie kontroli przeprowadzonej na terenie warsztatów wyszło na jaw jeszcze kilka innych poważniejszych uchybień. Jak się okazało, część odpadów zamiast do odpowiednich pojemników trafiała… do paleniska. Wykryto też trzy piece przystosowane do spalania w nich przepracowanego oleju silnikowego. Wobec właścicieli zastosowano odpowiednie sankcje.

W trakcie trzech dni intensywnej kontroli na terenie warsztatów strażnicy doprowadzili do zorganizowania odpowiedniej gospodarki odpadami. Teraz właściciele tych miejsc muszą liczyć się z regularnymi odwiedzinami funkcjonariuszy, którzy będą sprawdzać, czy w warsztatach przestrzega się przepisów i czy mechanicy nie trują warszawiaków spalaniem w piecach przepracowanego oleju oraz innych odpadów.

 

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).