Warsztat zatruwał powietrze w Ursusie | MOTOFAKTOR

Warsztat zatruwał powietrze w Ursusie

person Redakcja 12/04/2023

Strażnicy miejscy z Warszawy znaleźli kolejny warsztat samochodowy zatruwający powietrze przez używanie zakazanych pieców. Tym razem w Ursusie.

 

Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska uwolnili mieszkańców Ursusa od truciciela powietrza jakim był pewien warsztat samochodowy. Do ogrzewania pomieszczeń używano w nim dwóch zakazanych pieców.

 

Podczas patrolowania Ursusa funkcjonariusze Referatu ds. Ochrony Środowiska zauważyli dym wydobywający się z kominów jednego z zakładów mieszczących się przy ulicy Dzieci Warszawy. Wokół czuć było dokuczliwy smród. Podczas przeprowadzonej kontroli strażnicy ustalili, że zainstalowany w budynku piec jest wykorzystywany do spalania przepracowanego oleju samochodowego. W wyniku tego do atmosfery uwalniane były toksyczne związki, które zagrażały życiu i zdrowiu nie tylko pracowników firmy, ale i okolicznych mieszkańców. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze ujawnili także drugi pozaklasowy piec na paliwo stałe, który powinien zostać wyłączony z użytkowania po 1 stycznia tego roku. Właścicielowi zakładu polecono by natychmiast wygasił oba piece i wręczono mu przewidziany przepisami mandat.

Źródło: Straż miejska Warszawa

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).