WABCO powiększa tor testowy w Jeversen | MOTOFAKTOR

WABCO powiększa tor testowy w Jeversen

person Adrian Januszkiewicz 7/03/2019

WABCO planuje zainwestować ponad 18 milionów euro, aby zwiększyć możliwości testowania pojazdów HDV i autobusów, wzmacniając swoją pozycję światowego lidera technologii.

Tor testowy już dziś odgrywa ważną rolę w testowaniu i opracowywaniu nowych rozwiązań i technologii, które napędzają wizję przemysłu pojazdów użytkowych w zakresie autonomicznej, połączonej i elektrycznej przyszłości. Wraz z rozbudową zostanie dodane oddzielne centrum projektowe o powierzchni ponad 1000 m² i dwie dodatkowe hale. Dodatkowo zostanie zbudowany nowy owalny tor o długości 3,6 km, który będzie replikować rzeczywiste warunki jazdy na autostradzie, aby umożliwić testowanie technologii, takich jak system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, asystentów korków ulicznych i pilotów autostradowych lub platooning.

Od samego początku, 150 lat temu, WABCO opracował pionierskie systemy do pojazdów użytkowych, a dziś torujemy drogę do autonomicznej jazdy - na drogach, autostradach i przy magazynach. Stałe wyposażanie branży pojazdów użytkowych w systemy bezpieczeństwa i automatyzacji, wymaga coraz większej złożoności testów i walidacji pojazdów, a dzięki rozszerzeniu naszego toru testowego umożliwiamy walidację w pełni autonomicznych pojazdów, a także dalszych innowacyjnych zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy. Christian Brenneke dyrektor ds. technologii w WABCO

 

W sierpniu 2018 roku WABCO otworzyło swoje nowe Globalne Centrum Technologii i Innowacji w Hanowerze (Niemcy) jako największe centrum badawczo-rozwojowe. Rozbudowa toru testowego im. Ericha Reinecke dodaje teraz kolejną skuteczną jednostkę do opracowywania zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i wydajności dla ciężarówek, autobusów i przyczep, wprowadzając innowacje WABCO na ulicę po raz pierwszy.

Dzięki tej inwestycji ustanawiamy nowe standardy dla progresywnego i przyszłościowego środowiska testowego, aby nadal odróżniać się od innych dostawców oferujących innowacyjne produkty. Jednocześnie ekspansja torów testowych jest kolejnym zobowiązaniem wobec Niemiec jako centrum badań i rozwoju. Jürgen Heller dyrektor zarządzający WABCO w Niemczech

 

Źródło: WABCO

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).