WABCO i ZF ze zgodą chińskich władz na fuzję | MOTOFAKTOR

WABCO i ZF ze zgodą chińskich władz na fuzję

person Adrian Januszkiewicz 18/05/2020

WABCO i ZF ogłosiły, że chińska administracja państwowa ds. regulacji rynku udzieliła zezwolenia na uprzednio ogłoszoną fuzję.

Jak wynika z informacji udzielonych przez obie spółki, otrzymały one wszystkie wymagane zezwolenia regulacyjne i WABCO z ZF przewidują zakończenie połączenia 29 maja br., z zastrzeżeniem spełnienia wszystkich pozostałych warunków zamknięcia.

 

O tym, że ZF i WABCO się połączą, wiadomo już od roku. Zgodnie z umową, ZF przejmie wszystkie pozostałe akcje WABCO za 136,50 USD za akcję w transakcji gotówkowej o wartości ponad 7 mld USD. Cena nabycia stanowi 13-procentową premię do ceny zamknięcia na poziomie 120,75 USD za akcję w dniu 26 lutego 2019 r., tj. dacie przed raportami medialnymi i potwierdzenia przez WABCO przejęcia przez ZF.

 

Transakcja ma zbliżyć dwóch światowych liderów technologicznych obsługujących producentów OEM i floty w branży motoryzacyjnej i pojazdy użytkowe, łącząc możliwości WABCO w zakresie bezpieczeństwa i wydajności pojazdów użytkowych, w tym technologii związanych z kontrolą dynamiki pojazdu, systemami aktywnego zawieszenia pneumatycznego i systemami zarządzania flotą z wiodąca pozycją ZF w technologii układów napędowych i podwozi dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

 

Źródło: WABCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).