WABCO dostarczy Daimlerowi technologię do skrzyń AMT

person Adrian Januszkiewicz 15/01/2019

Firma WABCO ogłosiła oficjalnie podpisanie długoterminowej globalnej umowy z koncernem Daimler na dostarczanie nowej technologii sterowania skrzyniami AMT.

WABCO opracuje i wprowadzi nową generację technologii sterowania zautomatyzowanymi skrzyniami biegów (AMT) do globalnej produkcji pojazdów ciężarowych i autobusów firmy Daimler. Dzięki lżejszej, solidniejszej i bardziej zwartej konstrukcji nowy sterownik skrzyni biegów WABCO redukuje poziom hałasu, optymalizuje osiągi zmiany biegów i zwiększa komfort kierowcy. Ponadto innowacyjny nowy system został zaprojektowany w celu obsługi szerokiej gamy różnych typów ciężarówek, skrzyń biegów i specyficznych dla rynku funkcji, które będą wspierać globalną technologię AMT w celu dalszego zwiększania penetracji we wszystkich regionach. Dzięki lżejszej, solidniejszej i bardziej zwartej konstrukcji nowy sterownik skrzyni biegów WABCO redukuje poziom hałasu, optymalizuje proces zmiany biegów i zwiększa komfort kierowcy. Ponadto innowacyjny nowy system został zaprojektowany w celu obsługi szerokiej gamy różnych typów ciężarówek, skrzyń biegów i specyficznych dla rynku funkcji, które będą wspierać globalną technologię AMT w celu dalszego zwiększania zasięgu we wszystkich regionach.

 

Dzięki ponad 4 milionom sprzedanych systemów WABCO jest światowym liderem w zakresie rozwiązań sterowania AMT. Po usunięciu powtarzalności i wysiłku ręcznej zmiany biegów poprzez optymalne zautomatyzowanie zmiany biegów, rozwiązania AMT WABCO pomagają poprawić bezpieczeństwo pojazdów i komfort kierowcom pojazdów użytkowych. Eliminując rozproszenie zmianą biegów w różnych warunkach jazdy i środowiskach, system pozwala kierowcom skupić całą uwagę na drodze. Eliminuje również luki w wydajności między wykwalifikowanymi i mniej doświadczonymi kierowcami.

Jesteśmy głęboko zaszczyceni otrzymaniem tego znaczącego kontraktu na dostarczanie naszych układów sterujących nowej generacji do skrzyń AMT dla Daimlera, co odzwierciedla jego nieustanne zaufanie do niesłabnącej innowacyjności i wiodącej roli WABCO w zakresie technologii. Potwierdzając naszą wiodącą pozycję na rynku globalnym, ta ostatnia umowa z Daimlerem pomoże w znacznym zwiększeniu wydajności WABCO, ponieważ zwiększa się penetracja rynku naszych układów sterowania AMT, a także podnosimy poprzeczkę technologiczną, aby wspierać naszych klientów OEM i flotowych na całym świecie. Nick Rens prezes WABCO na region EMEA

 

Będąc pierwszym na rynku w 1986 r. dostawcą technologii kontroli skrzyń AMT, WABCO z czasem stało się rynkowym liderem w tym zakresie. Światowej klasy inżynierowie WABCO i globalny łańcuch dostaw znajdują się w bliskiej odległości od głównych producentów pojazdów i przekładni na całym świecie, co zapewnia wysoki poziom integracji. Technologia AMT firmy WABCO zapewnia także producentom OEM istotną wartość, dzięki zmniejszonej masie komponentów, bardziej zwartej konstrukcji i uproszczonym procesom montażu, co skutkuje niższymi kosztami instalacji i produkcji.

 

Źródło: WABCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl