W pełni elektryczny Aston Martin dostanie opony Pirelli P Zero | MOTOFAKTOR

W pełni elektryczny Aston Martin dostanie opony Pirelli P Zero

person Adrian Januszkiewicz 20/09/2018

Najnowszy, w pełni elektryczny Aston Martin Rapide E zyska wsparcie Pirelli - oficjalnego partnera technicznego.

Podobnie jak w przypadku wielu innych aut, również najnowszy, w pełni elektryczny model marki Aston Martin, będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P ZERO. Należy jednak pamiętać, że zwykłe opony P ZERO to już przeszłość. Obecnie, każda opona P ZERO jest idealnie dopasowana do charakterystyki konkretnego modelu samochodu na etapie konstrukcyjnym, w którym bierze także udział sam producent auta. W przypadku nowego Astona Martina, niezbędne okazało się dopasowanie opon niezależnie dla każdej osi. Na przedniej zamontowane zostaną opony 245/35ZR21 (96Y) XL P ZERO NCS, z tyłu zaś 295/30ZR21 (102Y) XL P ZERO NCS.

 

Inżynierowie Pirelli wraz z kolegami z firmy Aston Martin, stale współpracują by dopracowywać specyfikację opon do stylu auta i aby zapewnić najwyższy poziom osiągów, a także dostosować się do nowych właściwości układu napędowego o zerowej emisji samego samochodu.

 

Na oponach Pirelli P ZERO zamontowanych w nowym Rapide E będzie spoczywała wielka odpowiedzialność. Zastosowana w nich technologia zapewniająca niski opór toczenia jest najważniejsza, ponieważ ma pomóc to w utrzymaniu dużego zasięgu pojazdu przy jednym ładowaniu akumulatora. Zachowanie założonego poziomu równowagi polega na tym, że opony muszą wiernie oddawać każdy niuans charakterystyki samochodu. Szybka reakcja i najwyższe osiągi to w tym przypadku priorytet. Te cechy są dokładnie zrównoważone dzięki indywidualnie zoptymalizowanym wzorom bieżnika, a wszystko po to, aby zapewnić wysoką wydajność z tylnej osi, właściwie zarządzać poziomami momentu obrotowego silników elektrycznych na przedniej osi, jednocześnie utrzymując niski opór toczenia i precyzję prowadzenia na mokrej nawierzchni.

 

Opony Pirelli dedykowane dla Rapide E będą również wyposażone w system redukcji szumów Pirelli Noise Cancelling System, którego zdaniem jest zmniejszenie hałasu we wnętrzu. Technologia dźwiękochłonna redukuje częstotliwość filtrowania nierówności przez samochód, zapewniając najwyższy komfort w porównaniu z tradycyjnymi oponami.

 

Każdy Aston Martin to wyjątkowe superauto o charakterystycznej osobowości, niespotykanej naturze. W związku z tym opona wyprodukowana dla każdego modelu jest wyjątkowa. Aby to podkreślić, opony zaprojektowane przez Pirelli dla tego wyjątkowego Astona Martina, na ścianach bocznych będą posiadać oznaczenie A4E.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).