W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę… Starline – zimowe propozycje | MOTOFAKTOR

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę… Starline – zimowe propozycje

person Redakcja 8/12/2021

Przypominamy najważniejsze fakty o Starline i polecamy typowo zimowe referencje!

Starline ma już ponad 20 lat i jest marką własną części motoryzacyjnych. Jej wyłącznym dystrybutorem jest firma ELIT Polska. Starline bazuje głównie na dostawcach europejskich. Produkcja z innych kontynentów stanowi cenne uzupełnienie. Niezależnie od kraju pochodzenia, poddostawcy spełniają rygorystyczne normy jakościowe i gwarancyjne. Atrakcyjne ceny części Starline, to efekt skali obrotów, a nie tanich komponentów. Rocznie Starline sprzedaje ok. 10 milionów referencji – taki wynik daje olbrzymie możliwości negocjacyjne u producentów. Gama Starline obejmuje obecnie 50 linii produktów, które pokrywają ponad 90% rynkowego zapotrzebowania. Oto czym warto się zainteresować w okresie zimowym.

1. Akumulatory

Zimowym numerem jeden są oczywiście akumulatory. W razie jakichkolwiek problemów z rozruchem nie warto czekać na to, aż bateria przestanie dawać prąd . Rekomendujemy niezwłoczną wizytę u mechanika, kontrolę obwodu ładowania i stanu akumulatora. Jeśli pojawi się konieczność zakupu nowego – warto zrobić to właśnie teraz, kiedy w hurtowniach jeszcze jest duży wybór. Z doświadczenia wiemy, że kierowcy, którzy odkładają zakup akumulatora na ostatnią chwilę – przepłacają, bo robią to w pośpiechu w hipermarkecie lub nawet na stacji benzynowej.

2. Płyn chłodniczy

Każdy, kto niedawno kupił samochód używany, powinien sprawdzić temperaturę krzepnięcia płynu chłodniczego. Jeśli okaże się, że należy go wymienić – warto sięgnąć po Starline. Jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, poszczególne typy różnią się składem. Ale to nie wszystko – są także specjalne linie przeznaczone do konkretnych grup samochodów, np. do marek azjatyckich.

3. Rozruszniki i alternatory

Problemy z obwodem ładowania lub niesprawność rozrusznika mogą zimą unieruchomić auto. Alternatory i rozruszniki Starline są atrakcyjną alternatywą dla czasochłonnych usług regeneracji tych elementów. Dobra jakość, atrakcyjne ceny i dostępność w ciągłej ofercie pozwala na szybkie i niedrogie przeprowadzenie naprawy.

4. Amortyzatory tylnej klapy

Typowy problem posiadaczy kombi, hatchbacków i liftbacków – latem klapa bagażnika bez problemu trzyma się w swoim górnym położeniu, zimą opada. Przyczyną są zużyte amortyzatory klapy, które w niskich temperaturach nie są w stanie utrzymać zadanego ciężaru. W ofercie Starline jest pełna gama amortyzatorów klap do większości modeli samochodów. Ich wymiana zazwyczaj nie będzie ani droga ani czasochłonna. Można ją nawet wykonać we własnym zakresie!

5. Żarówki oświetlenia zewnętrznego

Ceny żarówek rosną z roku na rok, a ich wymiana nie zawsze jest łatwa i przyjemna. Warto zatem przed zimą zaopatrzyć się w komplet nowych żarówek Starline – są dostępne w rozsądnych cenach – i wymienić je profilaktycznie korzystając z ostatnich pogodnych dni. To znacznie lepsze rozwiązanie niż doraźny zakup na stacji benzynowej i wymiana na mrozie podczas opadów śniegu. Nawet jeśli ktoś nie zamierza wymieniać żarówek profilaktycznie, może kupić sobie zapas Starline i schować do bagażnika. To bardzo rozsądny wydatek, który finalnie generuje oszczędności.

6. Wycieraczki

Przezorny kierowca dba o widoczność i nie zwleka z wymianą piór wycieraczek, zwłaszcza jeśli może je kupić w atrakcyjnej cenie. Starline to także wysokiej jakości, niedrogie wycieraczki do większości modeli samochodów dostępnych na rynku. Odwiedzając najbliższy sklep ELIT Polska w celu zakupu wycieraczek, warto zaopatrzyć się także w wydajny, zimowy płyn do spryskiwaczy (także Starline).

 

Wszystkie wymienione produkty można kupić w sieci ELIT Polska, zamówić u dystrybutorów ELIT z dostawą do warsztatu (w określonych rejonach Polski) a także zamówić w sklepie internetowym https://sklep.elitpolska.pl/.

 

Artykuł sponsorowany przez ELIT Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).