W listopadzie ceny OC wzrosły | MOTOFAKTOR

W listopadzie ceny OC wzrosły

person Adrian Januszkiewicz 11/12/2019

Na początku grudnia ceny OC poszły do góry. Uśredniona składka wzrosła o 19 zł i wynosi 690 zł, jak podaje Punkta.

Tradycyjnie, największe wahania cen dotyczą poszczególnych ośrodków miejskich. Najwięcej za OC zapłacą mieszkańcy Poznania, gdzie średnia cena polisy wynosi aktualnie 870 zł, Wrocławia (846 zł) oraz Warszawy (838 zł). Z kolei na najniższe stawki w tym miesiącu mogą liczyć kierowcy z Białegostoku, Opola i Torunia. Średnio płacą oni odpowiednio: 602 złote, 630 złotych i 639 złote.

 

Od dłuższego czasu sytuacja na rynku cen OC była dosyć stabilna. Początek grudnia może jednak niepokoić kierowców, ponieważ ceny obowiązkowego ubezpieczenia zanotowały wzrosty.

Dotychczas ceny ubezpieczeń spadały lub utrzymywały się na podobnym poziomie. W listopadzie składki jednak wzrosły aż o 19 zł. Rosną też koszty pracy, inflacja. O 6 proc. wzrosła wartość wypłacanych klientom odszkodowań z tytułu OC, za to wynik techniczny ubezpieczycieli majątkowych spadł. Ta 19 zł podwyżka może być pierwszym sygnałem, że w 2020 roku ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego zaczną iść do góry. Bartłomiej Roszkowski członek zarządu Punkty

Jeśli spojrzyjmy na ceny w poszczególnych ośrodkach miejskich, można powiedzieć, że mamy do czynienia z małą rewolucją. O ile zwykle w czołówce miast z najtańszymi OC mogliśmy znaleźć Rzeszów czy Olsztyn, tak na początku grudnia jest to Białystok, Opole i Toruń. Największym zaskoczeniem jest jednak miasto, w którym kierowcy za OC płacą najwięcej. Do tej pory rywalizacja o palmę pierwszeństwa toczyła się zazwyczaj pomiędzy Wrocławiem a Gdańskiem. W tym miesiącu sytuacja wygląda jednak inaczej – najwięcej za OC płacą mieszkańcy Poznania (870 zł), dalej Wrocławia (846 zł)i Warszawy – 838 zł.

 

W niemal każdym województwie można też znaleźć OC w bardzo niskiej cenie, nawet za niespełna 300 zł. Dużo częściej spotykane są oferty w zakresie cen 400-500 zł. Taką polisę można kupić właściwie wszystkich ośrodkach miejskich. Finalna stawka za obowiązkową polisę zależy od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu czynników, do których firmy ubezpieczeniowe przywiązują różną wagę w zależności od przyjętej polityki cenowej. Między kalkulacjami towarzystw mogą występować więc istotne różnice, dlatego wybór nowej polisy warto zacząć od sprawdzenia ofert.

Źródło: Punkta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).