W Katowicach otwarto Solution Factory firmy SKF | MOTOFAKTOR

W Katowicach otwarto Solution Factory firmy SKF

person Jan Stora 11/06/2013

Pierwszy taki ośrodek firmy SKF w Polsce jest jednocześnie 23. na całym świecie.

Katowickie Solution Factory będzie obsługiwać klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Działania centrum mają obejmować pięć platform technologicznych koncernu: łożyska, uszczelnienia, serwis, systemy smarowania i mechatronika. Dodatkowo Solution Factory będzie też prowadzić doradztwo w zakresie zastosowań rozwiązań dla utrzymania ruchu w produkcji przemysłowej.

Wybór lokalizacji SKF CEE Solution Factory padł na Polskę ze względu na dotychczasowy dynamiczny rozwój gospodarczy naszego kraju oraz fakt, że Polska, a dokładnie Katowice, leżą centralnie wśród krajów, którym ma to centrum służyć – są to Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Ponadto, południowa Polska to region o największej koncentracji przemysłu w Europie Środkowo-Wschodniej, do którego w pierwszej kolejności odnosi się nowa inwestycja SKF. Wiesław Chryszczanowicz dyrektor sprzedaży, członek zarządu SKF Polska S.A.

 

Trudna sytuacja gospodarcza Europy i rosnące znaczenie efektywności kosztowej sprawiają, że zwiększa się rola centrów SKF Solution Factory. Prowadzą one m.in. regenerację części, co w ostatnim okresie staje się coraz bardziej popularne, a z drugiej są w stanie przygotować rozwiązania spełniające potrzeby konkretnych przedsiębiorstw czy linii produkcyjnych. SKF oferuje także usługi związane z zarządzaniem aktywami, np. organizację i optymalizację harmonogramu prac, utrzymania ruchu czy gospodarki częściami zamiennymi. Pozwala to na opracowanie rozwiązań umożliwiających bezinwestycyjne podniesienie poziomu produkcji.

 

SKF podkreśla jednak, że inwestycje w nowe technologie przynoszą konkretne oszczędności. Według Toma Johnstone’a, prezesa SKF, firma ma sygnały od klientów z Europy Środkowej i Wschodniej, że stworzone dla nich technologie pozwoliły w roku 2012 zaoszczędzić 5,8 mln euro, a w globalnej skali udokumentowane oszczędności sięgnęły 350 mln euro.

 

Wywodzący się ze Szwecji koncern SKF jest jednym z najważniejszych dostawców łożysk, uszczelnień, rozwiązań mechatronicznych, systemów smarowania i usług wsparcia technicznego, doradztwa i szkolenia. W swoich przedstawicielstwach i ośrodkach dystrybucyjnych w ponad 130 krajach SKF zatrudnia w sumie prawie 47 tys. osób. Przychody firmy ze sprzedaży osiągnęły w roku 2012 wartość 64,575 mld koron szwedzkich.

Specjalnie dla Motofaktor.pl Tom Johnstone, prezes SKF:

Patrząc na rok 2012 i początek 2013 widzimy spory spadek na motoryzacyjnym rynku Europy. W niektórych krajach rejestracja nowych aut cofnęła się do poziomu z lat 80 ubiegłego wieku. Zdolności produkcyjne europejskich zakładów motoryzacyjnych są znacznie wyższe niż obecne potrzeby rynku. W najbliższym czasie nie widzimy możliwości odbudowania tego rynku, więc część zdolności produkcyjnych trzeba będzie wyłączyć. Musimy pamiętać, że w latach 2009 i 2010 istniały w Europie programy wspierające sprzedaż za pomocą zniżek za złomowanie aut, co spowodowało wycofanie części starych aut i zastąpienie ich nowymi, co jeszcze wydłuży okres wychodzenia naszej branży z kryzysu.

 

Mimo to, w każdej sytuacji są możliwości rozwoju. My widzimy je zwłaszcza w przypadku naszych platform technologicznych i serwisowych, stąd inwestowanie w ośrodki SKF Solution Factory. Poza centrum w Katowicach do końca 2013 roku otworzymy jeszcze 2-3 takie ośrodki w Europie. W ciągu najbliższych dwóch – trzech lat chcemy osiągnąć liczbę 50 takich centrów na całym świecie.

 

Zdjęcia: Jan Stora, SKF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).