W jakich krajach można kupić tanie używane auta? | MOTOFAKTOR

W jakich krajach można kupić tanie używane auta?

person Adrian Januszkiewicz 3/02/2017

Brytyjska firma analityczna Carspring na podstawie zebranych danych przygotowała globalne zestawienie 40 państw, w których najtaniej można kupić używane samochody.

Polska znalazła się w Top10 tego rankingu.

 

Autorzy zestawienia brali pod uwagę samochody w tym samym wieku i o podobnym wyposażeniu, które sprzedały się w ciągu ostatnich 12 miesięcy w 5 największych miastach w danym kraju. Średnia cena każdego pojazdu była ustalana na podstawie ogłoszeń komisów i serwisów internetowych w danym państwie. Kwoty wyliczono na podstawie kursu euro z 16.01.2017, doliczając do niej w końcowym koszcie podatek VAT.

 

W indeksie zostały ujęte średnie kwoty, jakie trzeba zapłacić za używane auta najpopularniejszych marek, takich jak: General MotorsRenault (poza USA i Kanadą), HyundaiFordVolkswagenFiatLand Rover czy Mercedes-Benz.

 

Wśród 10 państw, gdzie najtaniej można kupić auta z drugiej ręki, znalazły się kolejno:

 

  • Stany Zjednoczone
  • Wielka Brytania
  • Rosja
  • Czechy
  • RPA
  • Bułgaria
  • Polska
  • Słowacja
  • Łotwa
  • Belgia

 

W Stanach Zjednoczonych średnia ogólna cena za samochód używany wyniosła 14,12 tys. euro. W Wielkiej Brytanii 14,34 tys. euro, a w Rosji 14,38 tys. euro. Polska w tym zestawieniu zajęła 7. miejsce z wynikiem 14,78 tys. euro.

 

Najtaniej można kupić w Polsce używane samochody Fiata – średnia cena 7008 euro za Fiata 500. Samochody tej marki są tańsze tylko w Stanach Zjednoczonych (5800 euro), Łotwie (6700 euro) i Japonii (6903 euro).

 

Dość drogo trzeba w Polsce zapłacić za używane Volkswageny. Cena używanego Golfa na poziomie 12 130 euro, sprawiła, że Polska uplasowała się na 12. miejscu w rankingu dla tej marki.

 

Najdrożej w Polsce wypada marka Land Rover. Średnia cena samochodów tej marki wyniosła u nas ok. 37 009 euro.

 

Najniżej sklasyfikowanym państwem w całym rankingu jest Singapur. Ceny samochodów używanych są tam nawet kilkakrotnie wyższe od tych oferowanych przez państwa w czołówce rankingu, np. cena używanego Land Rovera może wynieść nawet 100 tys. euro. Najtańszym używanym autem w Singapurze jest Opel Corsa, którego cena wynosi 25 568 euro, czyli ponad 3 razy więcej niż w Polsce.

 

Sporo trzeba zapłacić za używane auta hybrydowe, np. Toyotę Prius. W Singapurze taki samochód może kosztować nawet 60 tys. euro, a np. w Polsce już 18 629 euro, co daje temu modelowi 20. miejsce w zestawieniu. Na jego czele z ceną niższą od polskiej o blisko 5 tys. euro znalazły się Łotwa oraz RPA.

 

Źródło: Carspring

Zdjęcie: Matthias93

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).