Vulcan Energy dostawcą litu dla Grupy Renault | MOTOFAKTOR

Vulcan Energy dostawcą litu dla Grupy Renault

person Adrian Januszkiewicz 9/08/2021

Grupa Renault podpisała umowę zaopatrzeniową z firmą Vulcan Energy. Porozumienie przewidujące rozpoczęcie dostaw w 2026 roku.

Zgodnie ze stawianym przez Grupę Renault celem stworzenia oferty samochodów “Made in Europe” i w związku z utworzeniem Renault ElectriCity, największego centrum produkcyjnego samochodów elektrycznych w Europie, koncern będzie kupował rocznie od 6000 do 17000 ton litu produkowanego przez Vulcan Energy w Niemczech.

 

Grupa Renault, która stawia sobie za cel osiągnięcie neutralności węglowej w świecie do 2050 roku, przyspiesza realizację swojej strategii w zakresie pojazdów elektrycznych. Do 2025 roku chce osiągnąć najbardziej ekologiczny miks na rynku europejskim – ponad 65% udziału w sprzedaży modeli elektrycznych i zelektryfikowanych oraz nawet do 90% udziału samochodów w 100% elektrycznych w miksie sprzedaży do 2030 roku.

 

Vulcan Energy będzie produkować lit w jakości akumulatorowej z solanki geotermalnej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Dzięki linii produkcyjnej, która pozwala ograniczyć ślad węglowy litu i zużycie wody w fazie produkcji, Grupa Renault ma być w stanie uniknąć emisji od 300 do 700 kg CO2 w przeliczeniu na jeden akumulator o pojemności 50 kWh.

Jesteśmy bardzo dumni z nawiązania współpracy z Vulcan Energy, europejskim producentem litu o zerowym śladzie węglowym. Nasza odpowiedzialność za środowisko i odpowiedzialność społeczna jest kluczowym elementem planu strategicznego Renaulution i ta polityka musi być również wiążąca dla naszych dostawców, jeśli chcemy tworzyć prawdziwą wartość i oferować najbardziej ekologiczne samochody na rynku. Gianluca De Ficchy dyrektor Aliansu ds. zakupów i dyrektor generalny Alliance Purchasing Organization (APO)
Pragniemy współpracować z firmami, które podzielają naszą filozofię zrównoważonego rozwoju. Grupa Renault jest pionierem w dziedzinie pojazdów elektrycznych i z powodzeniem wprowadza na rynek popularne i przystępne cenowo modele. Neutralność węglowa stanowi kluczowy element strategii naszego partnera, który zobowiązał się do obniżenia śladu węglowego swoich akumulatorów trakcyjnych na przestrzeni całego ich cyklu życia. Dlatego bardzo cieszymy się z tej perspektywy długofalowej i owocnej współpracy z Grupą Renault. dr Francis Wedin dyrektor generalny Vulcan Energy

 

To wiążące porozumienie wymaga jeszcze podpisania ostatecznej umowy na podobnych warunkach do dnia 20 listopada 2021 r.

 

Źródło: Renault

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).