Vredestein sprawdzi opony na 1000 Miglia Green | MOTOFAKTOR

Vredestein sprawdzi opony na 1000 Miglia Green

Firma Apollo Tyres, ze swoją marką opon Vredestein, nawiązał współpracę z holenderskim Carice Cars przy okazji tegorocznej edycji 1000 Miglia Green.

  • Vredestein ponownie będzie „Oficjalnym partnerem oponiarskim” rajdu „1000 Miglia”, który odbędzie się w dniach 11–15 czerwca br.
  • W pełni elektryczne holenderskie auto sportowe Carice TC2 będzie wyposażone w ogumienie Vredestein Sprint Classic podczas zeroemisyjnego rajdu „1000 Miglia Green”
  • Debiutujący poza Niderlandami, bardzo rzadki model TC2 to ręcznie wykonane, lekkie, elektryczne auto sportowe, łączące w sobie technologię XXI wieku z wyglądem i wrażeniem klasycznego auta
  • Opony Sprint Classic od Vredestein łączą klasyczny wygląd z nowoczesnymi standardami w zakresie wydajności
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora 
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

Podczas rajdu „1000 Miglia Green” pierwszy egzemplarz produkcyjny w pełni elektrycznego samochodu sportowego TC2 będzie wyposażony w opony Vredestein Sprint Classic. Ten rajd jest dedykowany wyłącznie pojazdom elektrycznym oraz hybrydowym i odbywa się równocześnie z głównym rajdem „1000 Miglia”. W okresie od 11 do 15 czerwca uczestnicy obu imprez przejadą malownicze i wymagające trasy między Brescią a Rzymem.

W roli oficjalnego partnera oponiarskiego, marka Vredestein będzie wspierać wydarzenia takie jak „1000 Miglia”, „1000 Miglia Green”, „Coppa delle Alpi” oraz „Warm Up USA”, pojawiając się w materiałach marketingowych online i offline promujących te wydarzenia.

Firma Carice zadebiutuje na czerwcowym rajdzie „1000 Miglia Green”, prezentując unikalne połączenie stylu retro i nowoczesnej technologii w modelu TC2. Ten ręcznie wykonany kabriolet sportowy został zaprojektowany i wyprodukowany w Niderlandach, waży jedynie 630 kg i oferuje zasięg ponad 300 km po pełnym naładowaniu. Rajd „1000 Miglia Green” będzie pierwszym wydarzeniem publicznym, podczas którego model TC2 zostanie zaprezentowany poza granicami Niderlandów.

Fot. Apollo Tyres

Etos TC2 inspiruje się stylem opony letniej Vredestein Sprint Classic, która łączy w sobie retro design z nowoczesną technologią. Opona ta charakteryzuje się wysoką przyczepnością zarówno na mokrej, jak i suchej drodze, umożliwiając bezpieczną jazdę nawet z prędkością do 270 km/h. Dzięki swojemu unikatowemu wyglądowi i dbałości o detale, opona Sprint Classic bardzo dobrze komponuje się z modelem TC2, dodając mu jeszcze więcej uroku podczas jazdy.

Podczas rajdu „1000 Miglia Green” uczestnicy będą poddani testom, podczas których będą punktowani za swoje umiejętności kierowania pojazdem oraz orientację w terenie, co będzie miało miejsce podczas różnorodnych wyzwań, takich jak utrzymanie średniej prędkości, osiągnięcie celów czasowych oraz pokonanie określonych dystansów.

„Większość pojazdów biorących udział w zawodach 1000 Miglia pochodzi z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Dlatego w ramach rajdu 1000 Miglia Green połączymy światy klasycznej i nowoczesnej motoryzacji, prezentując samochód, który łączy w sobie stylistykę retro z najnowszymi technologiami” — powiedział Richard Holleman, dyrektor generalny firmy Carice Cars. – „Opony Vredestein Sprint Classic doskonale pasują do modelu TC2, podkreślając prostotę klasycznego wzornictwa i zapewniając jednocześnie wysoką wydajność. Jesteśmy bardzo dumni z partnerstwa z firmą Apollo Tyres, które jest owocem wieloletniej współpracy”.

Yves Pouliquen, szef grupy ds. sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres
Yves Pouliquen, szef grupy ds. sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres, Fot. Apollo Tyres

„Vredestein, marka Apollo Tyres, i Carice Cars to cenione holenderskie marki, które łączy zaangażowanie w dążenie do doskonałości i innowacyjności. Dzięki najnowocześniejszym placówkom projektowym, badawczym i produkcyjnym zlokalizowanym w Holandii obie firmy są idealnie przygotowane do współpracy przy 1000 Miglia Green” – dodaje Yves Pouliquen, szef działu sprzedaży i marketingu w firmie Apollo Tyres.

W ciągu ostatniej dekady firmy Apollo Tyres i Carice Cars udanie współpracowały przy wielu projektach, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w tworzeniu rozwiązań motoryzacyjnych. Samochód Carice TC2 jest teraz dostępny dla klientów z oponami Vredestein Quatrac jako wyposażeniem standardowym. Po rajdzie „1000 Miglia Green” w tym roku, samochód będzie również oferowany z oponami Vredestein Sprint Classic, co powinno zwiększyć jego atrakcyjność dla miłośników jazdy i posiadaczy klasycznych samochodów.

„Synergia między zaawansowaną technologią opon marki Vredestein a innowacyjnością pojazdów elektrycznych firmy Carice Cars podkreśla dziś siłę holenderskiej produkcji. Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać tę tradycję” — dodał Pouliquen.

Źródło: Apollo Tyres

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).