Vredestein przedstawił nowe opony całoroczne | MOTOFAKTOR

Apollo Tyres potwierdził szczegółowe informacje na temat nowego modelu opon całorocznych Vredestein Quatrac Pro+.

 

  • Opony Vredestein Quatrac Pro+ zaprojektowano z myślą o samochodach osobowych i typu SUV o wysokich osiągach, aby zapewniać wysokie standardy przyczepności, trwałości i wydajności
  • Opony te zapewniać mają wiodące na rynku osiągi na mokrej nawierzchni oraz świetną przyczepność na śniegu i topniejącej nawierzchni dzięki polimerom nowej generacji oraz wysokiej zawartości krzemionki i żywicy
  • Vredestein oferuje opcje do kół w rozmiarach od 17 do 22 cali
  • Vredestein Quatrac Pro+ mają być dostępne w całej Europie od sierpnia br.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Nowa opona oferowana w tej samej gamie rozmiarów co popularna Vredestein Quatrac Pro (która nadal będzie sprzedawana) ma gwarantować, że Vredestein należący do Apollo Tyres nadal posiada najszerszą ofertę opon całorocznych na rynku.

 

Opona całoroczna Vredestein Quatrac Pro+ z profilu
Opona całoroczna Vredestein Quatrac Pro+, Fot. Apollo Tyres

Nowy model Quatrac Pro+ deklaruje najlepszą w swojej klasie przyczepność na mokrych nawierzchniach, a w porównaniu z Quatrac Pro ma zapewniać o 5% lepszą przyczepność na śniegu i mniejszy o 5% opór toczenia, jednocześnie optymalizując zużycie paliwa. Całoroczne osiągi opony mają być w dużej mierze zasługą zaawansowanej konstrukcji bieżnika i wyrafinowanego połączenia składników w mieszance.

 

Szersze rowki wzdłużne ułatwiać mają szybkie odprowadzanie wody, a lamele na środku bieżnika zwiększać odporność na akwaplanację. Zaawansowana mieszanka zawiera polimery nowej generacji oraz dużą zawartość krzemionki i żywicy, które mają zwiększać przyczepność na mokrych nawierzchniach, a także zapewniać doskonały czas reakcji układu kierowniczego oraz stabilność na śniegu i błocie pośniegowym.

 

Nowa opona jest wyposażona w wytrzymałe zewnętrzne bloki bieżnika na krawędziach, które mają zapewniać większą stabilność podczas pokonywania zakrętów, a jednocześnie mieć naturalną elastyczność, która pozwoli na wzdłużne ich odkształcanie w bardzo niskich temperaturach, co z kolei zapewni maksymalną przyczepność na śniegu. Opona oznaczona jest na ścianie bocznej symbolem 3PMSF (płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich), który potwierdza jej wysokie osiągi w każdych warunkach pogodowych i niezawodność w warunkach zimowych.

 

W porównaniu z modelem Quatrac Pro udział zrównoważonych materiałów zastosowanych w oponie zwiększono o 1,5% zgodnie z długoterminowymi celami Apollo Tyres w zakresie ochrony środowiska.

 

Opona Quatrac Pro+ jest sumą 30 lat innowacji na konkurencyjnym rynku opon całorocznych w Europie – mówi Yves Poulilen, szef sprzedaży i marketingu w firmie Apollo Tyres – W naszej najnowszej ofercie debiutują nowe mieszanki i właściwości konstrukcyjne, które podnoszą poprzeczkę w tym segmencie. Utrzymanie pozycji lidera w każdej branży jest niezwykle trudne, jednak nasz zespół badawczo-rozwojowy z siedzibą w Holandii udoskonalił osiągi, oferując jednocześnie imponującą gamę rozmiarów opon z uwzględnieniem kilku największych dostępnych obręczy.

30-letnie doświadczenie w dziedzinie opon całorocznych

Opony całoroczne są opracowywane pod marką premium Vredestein firmy Apollo Tyres od roku 1993. W tym czasie stała się ona pionierem w tym segmencie i nadal znajduje się w czołówce pod względem technologii i innowacji. Poza zapowiadanymi oponami Quatrac Pro+ Apollo Tyres oferuje obecnie trzy główne modele: Vredestein Quatrac, Quatrac Pro i najnowszy Quatrac Pro EV — pierwsza opona całoroczna stworzona specjalnie z myślą o pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Ponadto firma oferuje również takie modele jak Pinza AT do SUV-ów i pojazdów terenowych oraz Comtrac 2 AS+ do pojazdów użytkowych i kempingowych.

 

Wprowadzona na rynek na początku tego roku opona Quatrac Pro do pojazdów elektrycznych wykorzystuje opracowane w przeciągu ostatnich 25 lat przez Apollo Tyres oprogramowanie do wirtualnego prototypowania, które poprawia wydajność i osiągi oraz zmniejsza wpływ na środowisko.

 

Źródło: Apollo Tyres

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).