Volkswagen zapowiedział model ID.7 GTX | MOTOFAKTOR

Volkswagen zapowiedział model ID.7 GTX

Pod koniec lata swoją światową premierę będzie miał VW ID.7 w odmianie GTX, a prezentacja odbędzie się podczas targów IAA Mobility w Monachium (5-10 września 2023).

 

 

Niedawno Volkswagen zaprezentował nowy model ID.7 – swoją pierwszą, w pełni elektryczną limuzynę. Pod koniec lata odbyć ma się światowa premiera ID.7 w odmianie GTX, najbardziej dynamicznego wariantu modelu. Wyposażony w dwusilnikowy układ napędowy z napędem na wszystkie koła najnowszej generacji, ID. 7 GTX posiadać ma liczne wyróżniające elementy stylistyczne. Ta zaprojektowana z myślą o dalekich podróżach limuzyna stać ma się także samochodem o sportowym zacięciu. Nowy model ma zostać zaprezentowany podczas targów IAA Mobility w Monachium (5-10 września 2023).

Czarny i czerwony – kolory GTX

We wnętrzu najmocniejszej odmiany modelu ID.7 znaleźć mamy charakterystyczne dla wersji GTX czerwone, kontrastowe przeszycia na fotelach, desce rozdzielczej i drzwiach. Z kolei z zewnątrz zauważyć będzie można błyszczące, czarne elementy, typowe dla Volkswagenów ID. GTX. W tej odmianie dach jest zawsze lakierowany na czarno, co w połączeniu z przyciemnionymi szybami ma sprawiać, że auto wygląda elegancko i atrakcyjnie.

GTX - kluczowa przyjemność z jazdy

Podobnie jak w poprzednich modelach z oznaczeniem GTXID.4 i ID.5 – dwusilnikowym napędem na wszystkie koła ID.7 GTX zajmować ma się inteligentny system sterowania. Opracowane specjalnie do tych modeli oprogramowanie Volkswagena ma na celu osiągnięcie optymalnej wydajności jak najlepszych osiągów i właściwości jezdnych. Jednak nie tylko napęd, lecz także układy: hamulcowy, kierowniczy i zawieszenia mają być obsługiwane przez system sterowania w sposób dopasowany do wybranego profilu jazdy. Układ jezdny i kierowniczy ma być udoskonalony w porównaniu z innymi modelami, zbudowanymi na platformie MEB i dzięki możliwości wyboru profilu jazdy umożliwiać dostosowanie ustawień do upodobań kierowcy w szerokim zakresie pomiędzy komfortem a sportowym charakterem. ID.7 GTX ma podkreślać tym samym swoją pozycję flagowego modelu rodziny ID.

 

Źródło: Volkswagen

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).