Venture Labs wspomagają działalność NGK Spark Plug | MOTOFAKTOR

Venture Labs wspomagają działalność NGK Spark Plug

person Adrian Januszkiewicz 28/04/2020

Międzynarodowe Venture Labs założone przez NGK Spark Plug pomagają firmie w rozwoju i wchodzeniu na nowe rynki ze swoimi technologiami.

W ubiegłym roku eksperci firmy w dziedzinie części motoryzacyjnych i zaawansowanej ceramiki technicznej spotykali się na trzech kontynentach z potencjalnymi partnerami biznesowymi w celu omówienia postępu technologicznego w różnych sektorach – od motoryzacji i medycyny po środowisko i energię.

 

Spotkania odbywały się w specjalnie zaprojektowanych laboratoriach „Venture Labs”. Pierwsze z nich zostało założone w 2018 roku, a już w kolejnym roku nastąpiła inauguracja trzech kolejnych. Centra mają służyć jako ośrodki kreatywnego myślenia technicznego opartego na współpracy, a także stanowić inspirującą prezentację najnowszych innowacji firmy.

 

Usytuowane w Tokio (Japonia), w Dolinie Krzemowej w pobliżu San Jose w USA i w Paryżu (Francja) trzy laboratoria Venture Labs uosabiają postępowe podejście do rozwoju biznesu.

Nowe horyzonty

Jak mówi Damien Germès, Regional President EMEA, President & CEO NGK Spark Plug Europe and Corporate Officer, jest to globalna inicjatywa, która ma się stać jednym z kluczowych źródeł przyszłej ekspansji firmy.

Tworząc Venture Labs, otwieramy szerokie horyzonty na nowych rynkach, gdzie możemy wnieść istotny wkład. Branża motoryzacyjna przechodzi obecnie przełomowe zmiany, napędzane przez globalizację, elektryfikację, cyfryzację, konkurencję i regulacje środowiskowe. Dlatego chcemy przyczynić się do budowania społeczeństwa zorientowanego na zrównoważony rozwój poprzez tworzenie nowych firm w sektorach z potencjałem dla przyszłego wzrostu, takich jak pojazdy nowej generacji, opieka medyczna i energia odnawialna. Nasze Venture Labs pomagają nam osiągnąć ten cel. Damien Germès

 

Uzupełniają to Venture Labs, zadaniem których jest zaproponowanie i wdrożenie konkretnych ulepszeń systemu biznesowego dla NGK Spark Plug na całym świecie, takich jak zmniejszenie ryzyka związanego z rozwojem produktu i skrócenie czasu wprowadzenia go na rynek.

Świeżość myślenia

Kluczowe znaczenie dla tej koncepcji ma zaangażowanie innych, zarówno uznanych przedsiębiorstw, jak również start-upów i zainteresowanych stron, w burzę mózgów i badania.

Venture Lab to znacznie więcej niż fizyczne lokalizacje. Jest to również organizacja w ramach NGK Spark Plug, której misją jest rozwijanie nowych filarów działalności poprzez współpracę i partnerstwo. Jako grupa w pełni poświęcamy się tym wysiłkom, pełniąc rolę pomostu między przedsiębiorstwami typu start-up a naszą firmą. Craig Tibbetts Vice President Venture Lab, NGK Spark Plug Inc.

Inspirujące miejsca

Germès dodaje, że szerokie zasięgi regionalnych lokalizacji każdego Venture Lab zostały wybrane równie starannie.

Jak często firmy o ugruntowanej pozycji tracą elastyczność myślenia, skutecznie blokując nowe pomysły... Aby znaleźć najlepsze, oryginalne rozwiązania, chcieliśmy wpuścić świeże powietrze z różnych regionów geograficznych i perspektyw. Damien Germès

 

W rezultacie firma poszukiwała obszarów z dobrze rozwiniętym ekosystemem przedsiębiorczości znanym z zachęcania do tworzenia start-upów bazujących na kapitale wysokiego ryzyka, „akceleratorów”, które koncentrują się na skalowaniu istniejących firm, oraz „inkubatorów”, które wspierają innowacje na rzecz wzrostu gospodarczego.

Właśnie dlatego utworzyliśmy Vanture Labs w Dolinie Krzemowej, Paryżu i Tokio. Wszystkie obfitują w innowacyjne firmy i nowoczesne uniwersytety, które przyciągają talenty i kreatywność z całego świata. Damien Germès

Tempo zmian

Koncepcja Venture Lab ma jeszcze jedną zaskakującą zaletę: rozwija się w szybkim tempie.

Innowacja jest często postrzegana jako powolny proces. Ale pomysły proponowane w naszych laboratoriach Venture Labs mogą być szybkimi momentami nagłej inspiracji. Ponieważ uzupełniamy własne technologie i umiejętności o zasoby zewnętrzne, możemy bardzo szybko tworzyć nowe firmy inwestycyjne. Jeśli projekt wydaje się interesujący, możemy podjąć kroki już tego samego dnia! Craig Tibbetts

 

Choć jeszcze za wcześnie na wyniki z Venture Labs, NGK Spark Plug może się już poszczycić imponującymi osiągnięciami w zakresie wykorzystania swojej wiedzy specjalistycznej w nowych dziedzinach. Na przykład, firma jest wytwórcą ogniw paliwowych ze stałym tlenkiem (SOFC) – obiecującego zrównoważonego alternatywnego systemu wytwarzania energii – a w 2019 roku ogłosiła powstanie przełomowego przedsięwzięcia joint venture z innymi specjalistami w celu skutecznego wprowadzenia SOFC do obrotu.

 

Kolejną innowacją jest Fenom PRO, bezinwazyjne przenośne (typu „point-of-care”) urządzenie do analizy wydychanego powietrza stworzone przez start-up Spirosure, który wykorzystuje technologię elektrochemiczną, aby pomóc szpitalom w wykrywaniu zapalenia dróg oddechowych u pacjentów. W Los Angeles NGK współpracuje również z innym start-upem, Neural Analytics, przy tworzeniu systemu ultradźwiękowego do pomiaru i monitorowania kondycji mózgu.

Każda wybrana inicjatywa musi spełniać kilka wspólnych kryteriów. Wszystkie one muszą optymalnie wykorzystywać nasze techniczne know-how, aby zapobiec wkroczeniu konkurencji. Przede wszystkim wszyscy musimy czuć zainteresowanie, musi istnieć silna determinacja. Oczywiste jest, że nasze Venture Labs już odgrywają nieocenioną rolę w tym procesie. Damien Germès

 

Źródło: NGK Spark Plug Europe

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).