VARTA zachęca do recyklingu akumulatorów | MOTOFAKTOR

VARTA zachęca do recyklingu akumulatorów

person Redakcja 13/07/2020

VARTA zachęca swoich klientów do tego, aby w trosce o środowisko naturalne poddawali zużyte akumulatory recyklingowi.

VARTA czyni ze swojej strony starania, aby w trosce o środowisko naturalne i w myśl ustawy o bateriach i akumulatorach wykorzystywać ponownie materiały ze swoich zużytych akumulatorów. Dlatego zachęca swoich klientów, aby zamiast wyrzucać na śmieci, oddawali do punktów zbiórki swoje zużyte akumulatory, aby zostały poddane recyklingowi.

 

Jest to bardzo ważne, ponieważ podstawowym surowcem wykorzystywanym do budowy akumulatora jest ołów, silnie trujący i jednocześnie w pełni przetwarzalny metal. Jego związki chemiczne negatywnie wpływają na stan zdrowia organizmów żywych, na rozwój roślin oraz na wszelkie procesy zachodzące w środowisku wodnym.

 

Szkodliwy dla środowiska jest również kwas siarkowy o silnym stężeniu, który wypełnia akumulator oraz tworzywa sztuczne stanowiące jego obudowę. Dlatego każdy użytkownik końcowy przy zakupie nowego akumulatora jest zobowiązany oddać zużyty akumulator sprzedawcy detalicznemu w miejscu zakupu. Jeżeli tego nie uczyni, musi zapłacić tzw. opłatę depozytową wynoszącą w przypadku akumulatorów samochodowych 30 zł.

Wiele akumulatorów kończy swój żywot na śmietniku. Wynika to często z niewiedzy na temat prawidłowego postępowania z odpadami oraz braku świadomości o szkodliwości zużytych akumulatorów. Traktując wszystkie zużyte akumulatory i baterie jako odpady niebezpieczne uchronimy siebie, środowisko naturalne i jego zasoby przed ogromnymi zniszczeniami.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę VARTA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).