VARTA rozpocznie produkcję ogniw dla e-mobilności | MOTOFAKTOR

VARTA AG rozpocznie produkcję ogniw dla e-mobilności

person Adrian Januszkiewicz 23/03/2021

VARTA AG zamierza produkować ogniwa bateryjne dla e-mobilności. Pierwsze w formacie 21700, zwane V4Drive, powstanie pod koniec tego roku.

Nowe ogniwo, które będzie powstawać na linii pilotażowej w siedzibie grupy w Ellwangen (Badenia-Wirtembergia), w przyszłości mogłoby zostać wykorzystane w nowych i zoptymalizowanych koncepcjach napędu, zwłaszcza w pojazdach z segmentu premium. Istnieją też inne możliwe zastosowania, na przykład w elektronarzędziach, tak jak firma planowała już w przeszłości.

Rozwój nowych ogniw litowo-jonowych przebiega bardzo dobrze. Wyniki przekraczają nasze oczekiwania. VARTA poda szczegóły w późniejszym terminie. Herbert Schein Dyrektor generalny VARTA AG

 

VARTA AG produkuje i sprzedaje szeroką gamę akumulatorów, od mikrobaterii, akumulatorów domowych, systemów magazynowania energii po rozwiązania akumulatorowe dostosowane do potrzeb klienta do szerokiego zakresu zastosowań i jako lider technologii wyznacza standardy branżowe w kluczowych obszarach. Jako jednostka dominująca Grupy działa w segmentach biznesowych “Mikrobaterie i rozwiązania” oraz “Baterie domowe”.

 

Segment “Mikrobaterie i rozwiązania” koncentruje się na biznesie OEM dla mikrobaterii, a także na biznesie akumulatorów litowo-jonowych. Dzięki intensywnym badaniom i rozwojowi VARTA wyznacza światowe standardy w sektorze mikrobaterii i jest uznanym liderem innowacji na ważnych rynkach rozwijających się technologii litowo-jonowej i podstawowych baterii do aparatów słuchowych.

 

Segment “Baterie do użytku domowego” obejmuje działalność w zakresie baterii dla klientów końcowych, obejmującą baterie domowe, akumulatory, ładowarki, przenośne źródła energii (powerbanki) i oświetlenie oraz urządzenia do magazynowania energii. Grupa VARTA AG zatrudnia obecnie prawie 4000 osób. Posiadając pięć zakładów produkcyjnych i produkcyjnych w Europie i Azji oraz centra dystrybucyjne w Azji, Europie i USA, operacyjne spółki zależne VARTA AG działają obecnie w ponad 75 krajach na całym świecie.

 

Źródło: VARTA AG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).