Varroc Lighting Systems otwiera ośrodek R&D w Polsce | MOTOFAKTOR

Varroc Lighting Systems otwiera ośrodek R&D w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 8/03/2019

Varroc Lighting Systems, wiodący globalny dostawca innowacyjnych systemów oświetlenia pojazdów i elektroniki zewnętrznej, ogłosił otwarcie nowego centrum badawczo-rozwojowego w Krakowie.

Ośrodek R&D w Krakowie to druga pod względem wielkości inwestycja firmy Varroc Lighting Systems w Polsce w ostatnich miesiącach, po ogłoszeniu zakładu produkcyjnego w Niemcach, który ma zostać otwarty w III kwartale 2019 roku.

Otwarcie nowego centrum badawczo-rozwojowego kontynuuje nasz plan strategicznego globalnego wzrostu. Mamy najlepszy w swojej klasie zasięg zarówno pod względem rozwoju, jak i produkcji, a lokalizacja ta pomoże nam utrzymać przewagę nad konkurencją. Stephane Vedie prezes i dyrektor generalny Varroc Lighting Systems

 

Według Todda Morgana, starszego wiceprezesa ds. Rozwoju produktów w Varroc Lighting Systems, lokalizacja ta pomoże firmie sprostać potrzebom szybko zmieniającej się branży.

Ponieważ branża oświetlenia motoryzacyjnego zmienia się, a technologia staje się coraz bardziej złożona, niezwykle ważne jest, abyśmy nadal zwiększali naszą zdolność inżynieryjną i możliwości. Ta lokalizacja pozwoli nam dalej rozwijać wiodące produkty dla naszych klientów. Oświetlenie szybko ewoluuje w złożony element elektroniczny w pojeździe. Inżynieria mechaniczna i optyczna nadal będzie odgrywać istotną rolę w naszym rozwoju, jednak intensywnie staramy się rozszerzyć naszą zdolność do projektowania sprzętu elektronicznego i oprogramowania. Nasza strategia polega na zintegrowaniu czujników ADAS z naszymi produktami, a to tylko przyspieszy ten trend, aby zaspokoić potrzeby przyszłych autonomicznych i elektrycznych pojazdów. Todd Morgan

 

Biuro o powierzchni 1325 m² będzie mogło pomieścić ponad 100 miejsc pracy i będzie odpowiedzialne za rozwijanie wszystkich rodzajów technologii oświetlenia samochodowego, które są dostępne w portfolio Varroc – od standardowych lamp halogenowych do najbardziej zaawansowanych lamp matrycowych i laserowych. Powstanie centrum inżynieryjne, w skład którego wejdą wydziały optyki, elektroniki i mechaniki. Biuro będzie również pełniło rolę centrum globalnej jednostki zakupowej i będzie obejmować inne działy administracyjne, takie jak IT, HR i Finanse.

 

Wraz z otwarciem nowego biura w Krakowie Varroc Lighting Systems planuje nawiązać ścisłą współpracę i partnerstwo z Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Krakowską.

Ciągle poszukujemy inżynierów na wszystkich poziomach. Celem Varroc jest ustanowienie związku między potrzebami biznesu a wsparciem, jakie możemy dać jako firma studentom i uniwersytetom. Zdecydowanie postrzegamy Kraków jako środowisko do promowania innowacji. Todd Morgan

 

Źródło: Varroc Lighting Systems

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).