Valvoline zwiększa możliwości łańcucha dostaw | MOTOFAKTOR

Valvoline zwiększa możliwości łańcucha dostaw

person Adrian Januszkiewicz 28/02/2019

We wtorek, 26 lutego br., Valvoline ogłosiła że jedna ze spółek podległych podpisała umowę nabycia majątku Fabrika Maziva a.d. Kruševac (FAM).

Nabycie obejmuje między innymi zakład produkcyjny w Kruševac w Serbii oraz markę FAM. Dane finansowe transakcji, która podlega zwyczajowym warunkom realizacji, nie zostały opublikowane.

 

Położony około 200 km na południe od Belgradu zakład umiejscowiony jest w lokalizacji strategicznej umożliwiającej poprawę dostępu Valvoline do rynków Europy Wschodniej. Firma planuje kontynuację produkcji FAM, znanej regionalnej marki środków smarnych oraz rozpoczęcie produkcji wybranych produktów marki Valvoline w niedługiej przyszłości.

Kluczową strategią dla Valvoline jest ciągłe zwiększanie świadomości o marce i zwiększanie udziałów na rynkach w Europie. Inwestycja ta potwierdza nasze zaangażowanie w coraz większy rynek w Europie Wschodniej oraz w sukces naszych klientów i partnerów przez skuteczniejsze i wydajniejsze lokalne łańcuchy dostaw. Diego Brodoni wiceprezes i główny dyrektor Valvoline Europe

 

Firma Valvoline Holdings B.V. to spółka podległa Valvoline Inc., wiodącego międzynarodowego marketera i dostawcy wysokiej jakości smarów i usług motoryzacyjnych prowadzącego sprzedaż w ponad 140 krajach. Założona w 1866 r. firma cieszy się ponad 150-letnią tradycją, w ramach której wypracowała rozpoznanie marki w wielu kategoriach produktów i kanałach usług. Marka Valvoline zajmuje 3. miejsce wśród marek oleju samochodowego w samochodach osobowych na rynku „zrób to sam” w USA pod względem poziomu sprzedaży. Firma sprzedaje także smary i produkty chemiczne w motoryzacji marki Valvoline, w tym nowy w pełni syntetyczny olej Valvoline Modern Engine Full Synthetic Motor Oil, który został opracowany specjalnie pod kątem ochrony przed nagromadzeniem dwutlenku węgla w silnikach GDI, turbo i innych produkowanych po roku 2012. Firma produkuje także olej do silników powyżej 75 000 mil przebiegu Valvoline High Mileage z technologią MaxLife, syntetyczny olej Valvoline oraz płyn do chłodnic Zerex.

 

Źródło: Valvoline Holdings B.V.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).