Valeo zdobyło nagrodę Automotive News PACE Award 2022 | MOTOFAKTOR

Valeo zdobyło nagrodę Automotive News PACE Award 2022

person Adrian Januszkiewicz 4/10/2022

Firma Valeo została zdobywcą nagrody Automotive News PACE Award 2022 za dwumasowe koło zamachowe wykonane w technologii Pendulum 2. generacji.

 

Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla dostawców motoryzacyjnych, którzy wykazują największą innowacyjność, zaawansowanie technologiczne i dobre wyniki biznesowe.

Dwumasowe koło zamachowe Valeo Pendulum Gen. 2 zostało uznane za szczególnie ważną innowację w przemyśle motoryzacyjnym. Konstrukcja ta pomaga zmniejszyć poziom zjawiska akustycznego NVH (z angielskiego Noise, Vibration, Harshness – hałas, wibracje, szorstkość) związanego z działaniem systemu start-stop w pojazdach hybrydowych. Technologia ta jest niezbędna dla osiągnięcia optymalnej wydajności pojazdów hybrydowych, które wymagają silnego systemu tłumienia i rozpraszania drgań, aby zapewnić bezawaryjność samochodu i komfort jazdy. Valeo pokazuje, że jego technologia Pendulum Damper (wahadłowa amortyzacja) może być wykorzystana wraz z rozwiązaniami, które zmniejszają emisję gazów i zanieczyszczenie środowiska przez pojazdy hybrydowe i pojazdy ze zelektryfikowanymi dwusprzęgłowymi skrzyniami biegów (DCT).

 

Elektryfikacja pojazdu wymaga innowacji takich jak ta. Valeo rozpoczęło przygotowania do tej transformacji już ponad 10 lat temu, inwestując w badania i rozwój, a także rozwijając swój potencjał przemysłowy.

 

Pendulum 2. generacji to prawdziwy przełom, zapewniający naszym klientom niedrogie i wygodne rozwiązanie w zakresie redukcji emisji CO2, a także redukcji zjawiska NVH w pojazdach hybrydowych. Ponadto redukujemy także ilość surowców wykorzystywanych do produkcji tego rozwiązania, zgodnie z naszą strategią neutralności węglowej CAP50. Nagroda PACE jest powodem do dumy dla wszystkich pracowników Valeo, odpowiedzialnych za ulepszanie rozwiązań technologicznych stosowanych dziś i w przyszłości, w branży motoryzacyjnej – powiedział Xavier Dupont, prezes grupy biznesowej Powertrain Systems w Valeo.

 

Nagrody PACE Awards zostały wręczone przez serwis branżowy Automotive News. Była to już 28. edycja wydarzenia. Konkurs był otwarty dla dostawców, którzy opracowują produkty, procesy, materiały lub usługi przeznaczone bezpośrednio na rynek pierwszego montażu (OE) samochodów osobowych lub pojazdów ciężarowych. Nagroda Automotive News PACE Award jest przyznawana na całym świecie jako branżowy punkt odniesienia dla innowacji.

 

Po wnikliwym przeglądzie przeprowadzonym przez niezależne jury, uwzględnieniu obszernej dokumentacji aplikacyjnej oraz wirtualnej wizycie w placówce firmy, zdecydowano, że to właśnie Valeo zdobędzie nagrodę Automotive News PACE Award.

 

Źródło: Valeo

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).