Valeo szkoli studentów Politechniki Śląskiej | MOTOFAKTOR

Valeo szkoli studentów Politechniki Śląskiej

person Joanna Piszcz 23/12/2019

Firma Valeo zorganizowała spotkanie ze studentami Politechniki Śląskiej.

Firma Valeo zorganizowała spotkanie ze studentami studiów pierwszego i drugiego stopnia na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, specjalności „eksploatacja pojazdów samochodowych”. Jego tematem były techniczne aspekty nowoczesnych konstrukcji układów napędowych pojazdów. Valeo jako wiodący producent kół dwumasowych i układów przeniesienia napędu posiada najbardziej aktualną wiedzę na temat rozwiązań stosowanych w obecnie produkowanych samochodach. Przekazaniem tej wiedzy zajął się szkoleniowiec firmy, Zbigniew Zieliński, który sam jest absolwentem Wydziału Transportu śląskiej uczelni.

W Valeo zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne w kształceniu przyszłych kadr rynku motoryzacyjnego jest uzupełnianie wiedzy książkowej informacjami praktycznymi pochodzącymi z rynku motoryzacyjnego. Po zakończeniu edukacji, studentom znającym aktualne trendy w technice motoryzacyjnej, z pewnością łatwiej będzie odnaleźć się na wymagającym, współczesnym rynku pracy. Zbigniew Zieliński Valeo

 

Za pomoce dydaktyczne w czasie szkolenia posłużyły produkowane przez Valeo elementy sprzęgieł oraz kół dwumasowych. Omówiono ewolucję tych podzespołów na przestrzeni ostatnich lat oraz kwestie związane z ich eksploatacją. Dodatkowym elementem szkolenia było wskazanie często spotykanych w praktyce warsztatowej błędów, polegających na niewłaściwym doborze lub montażu części.

 

Spotkanie ze studentami odbyło się 9 grudnia 2019 r. i jest otwarciem cyklu, w ramach którego prowadzone będą specjalistyczne zajęcia dotyczące konstrukcji i eksploatacji pojazdów samochodowych, w tym także elektrycznych i autonomicznych. Motywacją dla uczestników szkoleń będą certyfikaty, które przyczynią się do wzmocnienia pozycji przyszłych absolwentów uczelni na rynku pracy.

 

Valeo oprócz szkoleń stacjonarnych prowadzi także szkolenia techniczne online w formie przystępnych webinarów. Są one dostępne dla każdego za pośrednictwem Internetu.

 

Z wciąż poszerzającą się ofertą szkoleń online można zapoznać się tutaj.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).