Valeo Safe Side – system monitorowania martwego pola | MOTOFAKTOR

Valeo Safe Side - system monitorowania martwego pola

person Adrian Januszkiewicz 10/12/2019

Valeo wprowadza na rynek system Valeo Safe Side do samochodów, które fabrycznie nie mają systemu monitorowania martwego pola.

Teraz dzięki nowemu zestawowi Valeo Safe Side, można łatwo i profesjonalnie doposażyć każde auto w system zwiększający bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Jak działa Valeo Safe Side?

System monitorowania martwego pola Valeo Safe Side umożliwia bezpieczną i bardziej wygodną jazdę każdego dnia. Dzięki bezinwazyjnym czujnikom RADAR, system wykrywa pojazdy w martwym polu i ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych.

Schemat działania Valeo Safe Side

Kiedy kierowca jest wyprzedzany przez inny pojazd, system ostrzega go żółtym światłem.

 

Jeśli kierowca używa kierunkowskazu, a inny pojazd znajduje się w martwym polu, system ostrzega go czerwonym światłem i sygnałem dźwiękowym.

 

Tryb nocny włącza się, gdy włączone są tylne światła lub reflektory, zapewniając bardziej komfortowe ostrzeganie w ciemnościach.

Co znajduje się w pudełku i jak wygląda montaż?

Zestaw Valeo Safe Side składa się z następujących elementów:

 

  • Dwa czujniki radarowe 79 GHz

Instaluje się je w nieinwazyjny sposób. Charakteryzują się zasięgiem wykrywania do 5 metrów i działają w temperaturze od -40 stopni Celsjusza do + 85 stopni Celsjusza.

 

  • Dwa wyświetlacze wewnętrzne

Są to wyświetlacze, które instaluje się wewnątrz auta. Istnieje dowolność wyboru miejsca ich instalacji. Dzięki dyskretnemu designowi będą pasować do wnętrza każdego auta.

 

  • Jednostka centralna ECU

Ponadto w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne przewody i akcesoria do montażu oraz kalibracji.

 

Zaleca się, aby montaż zestawu Valeo Safe Side został wykonany przez profesjonalistę, co oznacza, że dla warsztatów niezależnych jest to okazja na poszerzenie swojej oferty.

 

Dzięki Valeo Safe Side mogą oni zaoferować swoim klientom dodatkową usługę w postaci montażu atrakcyjnego i nowoczesnego systemu znanego głównie z nowych i droższych samochodów.

 

Źródło: Valeo

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).