Valeo na targach Busworld 2019 w Brukseli | MOTOFAKTOR

Valeo na targach Busworld 2019 w Brukseli

person Adrian Januszkiewicz 30/09/2019

Podczas nadchodzących targów Busworld Valeo zaprezentuje najświeższe innowacje, opracowane z myślą o producentach autobusów i autokarów z całego świata.

Będą to technologie zaprojektowane tak, aby utrzymać wnętrze kabiny w optymalnej temperaturze niezależnie od wielkości pojazdu (od minibusów po autobusy piętrowe), typu napędu (spalinowy, hybrydowy czy elektryczny) oraz jego charakteru (miejski, podmiejski lub dalekobieżny), a także niezależnie od czasu trwania podróży. Po raz pierwszy na świecie, Valeo zademonstruje także system ogrzewania i klimatyzacji REVO-E HP R744, całkowicie elektryczny i neutralny dla środowiska.

Valeo REVO-E HP R744: ogrzewanie i klimatyzacja z zerową emisją

Nowy system Valeo REVO-E HP R744 to całkowicie elektryczna jednostka dachowa z funkcją pompy ciepła, przeznaczona dla autobusów z napędami hybrydowymi i elektrycznymi. Neutralny dla środowiska, zeroemisyjny system HVAC działa z naturalnym czynnikiem chłodniczym R744 w temperaturach zewnętrznych od -20°C do +44°C. W pełni automatyczny, energooszczędny mechanizm wybiera odpowiedni tryb pracy i przełącza się z trybu klimatyzacji do pompy ciepła lub funkcji odladzania. Funkcja odladzania uruchamiana jest automatycznie, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 5°C. Zapobiega to oblodzeniom, które pojawiają się w tradycyjnych pompach ciepła.

Valeo Thermo HV: modułowa nagrzewnica wysokiego napięcia z pełną regulacją

Specjaliści Valeo opracowali pierwszą nagrzewnicę wysokiego napięcia dla autobusów elektrycznych, która pozwala na pełną regulację mocy cieplnej.

Valeo E-Cooler BTM: wydajne chłodzenie i podgrzewanie akumulatorów

Baterie do pojazdów hybrydowych i elektrycznych są kosztowne i wrażliwe na zmiany temperatury. Aby zapewnić ich długowieczność i wydajność, Valeo opracowało technologię chłodzenia przeznaczoną do utrzymania ogniw baterii w odpowiedniej temperaturze. Oprócz sprawdzonej wersji 5 kW, Valeo wprowadza teraz rozwiązanie o większej mocy 7 – 10 kW, które nadaje się do pracy w wysokich temperaturach.

 

W temperaturze około 15°C lub mniejszej, system Valeo E-Cooler BTM wykorzystuje powietrze z otoczenia do energooszczędnego, pasywnego trybu chłodzenia. Przy wyższych temperaturach zewnętrznych,

 

E-Cooler automatycznie przełącza się na aktywny tryb chłodzenia.

Rodzina pomp obiegowych Valeo SPump powiększona o nową wersję

Valeo uzupełnia swoją najnowszą generację pomp obiegowych SPump o wersję 120W, która jest odpowiednia szczególnie do mniejszych obwodów wodnych. Zapewnia wysoką wydajność wymaganą w przypadku autobusów elektrycznych, z szybkością przepływu 3, 800l/h przy ciśnieniu 0,37 bar. Model 120W ma aż o 40% mniej pojedynczych części, niż tradycyjna elektryczna pompa wody, dzięki czemu jest najbardziej kompaktową i najlżejszą tego typu pompą w ofercie Valeo. Posiada także funkcję inteligentnej diagnostyki Posiada również inteligentną funkcję diagnostyczną, która wysyła alerty ograniczenia zużycia. To istotne usprawnienie w przypadku pojazdów użytkowych z napędem hybrydowym, typu „plugin” lub elektrycznym, zależnych od efektywnego zarządzania energią.

Podczas targów Bussworld 2019 w Brukseli w dniach 18 – 23 października 2019, Valeo będzie obecne na stoisku 222, w hali 2.

 

Źródło: Valeo

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).