Valeo na ProfiAuto Show 2019 | MOTOFAKTOR

Valeo na ProfiAuto Show 2019

person Adrian Januszkiewicz 29/05/2019

Valeo będzie jednym z wystawców ProfiAuto Show 2019, gdzie zaprezentuje szereg produktów, które z pewnością mają przyciągnąć uwagę odwiedzających.

Wybrane produkty, które można będzie zobaczyć na stoisku Valeo, to między innymi dostępne od niedawna na rynku wtórnym innowacyjne wycieraczki AquaBlade. Wycieraczki te znajdują zastosowanie w modelach samochodów, w których system rozprowadzający płyn jest zintegrowany z piórem wycieraczki i rozprowadza go na całej długości wycieraczki.

Jak mówi producent, takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale i znaczący wzrost bezpieczeństwa. Dzięki sprawniejszemu oczyszczeniu szyby kierowca szybciej reaguje na zagrożenie, a droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h może być krótsza nawet o 4 metry.

 

Kolejnym, unikalnym produktem z uwagi na zupełnie nową konstrukcję będzie nowe koło dwumasowe Valeo VBLADE. Przy jego opracowaniu zgłoszono łącznie aż 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię.

Produkt ten, zamiast tradycyjnych sprężyn łukowych stosowanych dotychczas w DKZ wykorzystuje dwie sprężyny piórowe (blade’y). Rozwiązanie to pozwala na efektywne tłumienie drgań w pełnym zakresie prędkości obrotowej silnika oraz niemal całkowicie eliminuje niekorzystne zjawisko histerezy (opóźnienie reakcji tłumików na zmiany kierunku obciążenia DKZ). Co ciekawe, w kole dwumasowym VBLADE nie jest stosowany smar. Nowa konstrukcja nie posiada bowiem wewnętrznych sprężyn łukowych między którymi występowało tarcie.

 

W Katowicach na żywo można będzie zobaczyć ten innowacyjny produkt i dopytać trenerów technicznych o szczegóły jego konstrukcji.

 

Na stoisku Valeo zostanie zaprezentowana także technologia Valeo Matrix Beam – są to najnowszej generacji reflektory, które umożliwiają jazdę na światłach drogowych, bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Jak to możliwe?

Lampy LED generują odpowiednie wiązki światła, które pozwalają zidentyfikować wszystkie ewentualne przeszkody, ale bez ryzyka oślepiania innych uczestników ruchu drogowego i bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności przez kierowcę.

 

Następnym innowacyjnym produktem, który można będzie zobaczyć na stoisku Valeo w Katowicach jest skraplacz klimatyzacji chłodzony cieczą. Spełnia on taką samą rolę w układzie klimatyzacji jak klasyczny skraplacz. Czynnikiem chłodzącym w układzie A/C w obu przypadkach jest gaz 1234YF, natomiast różnica pojawia się w systemie chłodzenia samego wymiennika.

W typowym układzie A/C skraplacz jest chłodzony powietrzem z otoczenia, które dostaje się pod maskę przez grill samochodu, natomiast w przypadku WCDS-a taki wymiennik jest chłodzony cieczą – ma dodatkowo sam w sobie układ chłodzący, który jest podłączony do układu chłodzenia samochodu.

 

Skąd pomysł na takie rozwiązanie i jakie są jego zalety? O tym opowiedzą doradcy techniczni Valeo gościom stoiska.

To nie koniec atrakcji

Wymienione powyżej produkty to tylko wybrane innowacyjne technologie Valeo, które zostaną zaprezentowane w Katowicach. Oprócz tego nie zabraknie chociażby przekrojów części, które zawsze wzbudzają duże zainteresowanie mechaników – zaprezentowane zostaną między innymi:

 

  • dwumasowe koła zamachowe
  • podwójne sprzęgło suche DDC
  • podwójne sprzęgło mokre DWC
  • czy też przetwornik momentu obrotowego.

 

Każdy odwiedzający stoisko Valeo będzie mógł liczyć na konsultacje techniczne. Dla gości przygotowany będzie także quiz, w którym można będzie sprawdzić swoją wiedzę i wygrać atrakcyjne nagrody.

 

Odbędą się także szkolenia techniczne z zestawu konwersyjnego K4P, które zostaną przeprowadzone w oddzielnej sali szkoleniowej nr 5 Międzynarodowego Centrum Kongresowego w sobotę 8-go czerwca, w godz.: 11.00 oraz 14.00.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).