Valeo Matrix Beam – nowa technologia wiązek świetlnych | MOTOFAKTOR

Valeo Matrix Beam - nowa technologia wiązek świetlnych

person Redakcja 20/09/2018

Na targach Automechanika 2018 firma Valeo zaprezentowała technologię Valeo Matrix Beam.

Reflektory najnowszej generacji umożliwiają jazdę na światłach drogowych, bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka.Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną widoczność w każdych warunkach. Lampy LED generują odpowiednie wiązki światła, które pozwalają zidentyfikować wszystkie ewentualne przeszkody, ale bez ryzyka oślepiania innych uczestników ruchu drogowego i bez konieczności wykonywania jakichś czynności przez kierowcę.

 

Valeo wystawiał na targach również moduły Valeo BiLED, będące efektem decyzji marki o zastąpieniu lamp ksenonowych oświetleniem LED. Ta technologia łączy w jednym, kompaktowym rozwiązaniu funkcje świateł mijania i drogowych. Przejście od świateł drogowych do świateł mijania odbywa się w sposób ciągły, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań. Poza tym komfort prowadzenia zostaje zwiększony dzięki możliwości oświetlenia kierunkowego. Moduły Valeo BiLED stanowią seryjne wyposażenie w przypadku 8 marek w Ameryce Północnej, Chinach i Europie.

 

Dzięki temu zaawansowanemu technologicznie oświetleniu, profesjonaliści z branży usług serwisowych dysponują produktem, który nadaje dodatkową wartość ich działaniom. Bezpieczeństwo dostarczane klientowi korzystającemu z tego oświetlenia stanowi bowiem znaczący atut. Jeśli zaś chodzi o sam montaż, powinien on być wykonywany przez doświadczonego mechanika.

Czy wiesz, że...?

  • Valeo jest światowym liderem w zakresie systemów oświetlenia.
  • Około 25% nowych pojazdów w Europie wyposażonych jest w technologie Valeo.
  • Valeo jest partnerem wszystkich producentów pojazdów w Europie, Azji i Ameryce.
  • W 50% nowych pojazdów trafiających na rynek części zamiennych korzysta się z nowych technologii.
  • Do 2025 roku wartość ta powinna dojść do 90%.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).