Valeo i Dana opracują kompleksowe systemy 48V do hybryd i EV | MOTOFAKTOR

Valeo i Dana opracują kompleksowe systemy 48V do hybryd i EV

person Adrian Januszkiewicz 8/10/2019

Valeo i Dana Incorporated ogłosiły globalną współpracę w celu wprowadzenia na rynek kompleksowych systemów pojazdów hybrydowych i elektrycznych 48 V.

Pierwszy z nich zostanie udostępniony na początku 2020 r. wspólnie z dużym europejskim producentem samochodów.

 

Układy zawierają wszystkie elementy niezbędne do elektryfikacji lekkich (trzy- i czterokołowych) pojazdów miejskich i hybrydyzacji pojazdów o masie do 2,5 tony. Składają się z silnika elektrycznego i falownika – który działa jak “mózg” pojazdu elektrycznego, umożliwiając mu wytwarzanie napięcia i prądów przemiennych ze źródła zasilania o innym napięciu lub częstotliwości – zaprojektowanego i wyprodukowanego przez Valeo oraz Spicer Electrified e-Gearboxa opracowanego przez Danę.

 

Spójne, zoptymalizowane i łatwe do zainstalowania we wszystkich typach pojazdów, kompleksowe rozwiązanie wynikające z partnerstwa Valeo i Dany jest szczególnie atrakcyjne, ponieważ jego konfiguracja niskiego napięcia (<60 V) sprawia, że ​​jest niedrogi i nie wymaga konserwacji.

Łącząc mechanizmy e-Gearboxa Dany z systemami Valeo 48 V, kompleksowe systemy opracowane w ramach partnerstwa przyczynią się do wzrostu elektryfikacji pojazdów w przystępnej cenie. Przedsięwzięcie umacnia wiodącą pozycję Valeo w elektryfikacji niskiego napięcia, technologii, która będzie dostępna w jednej trzeciej samochodów produkowanych na całym świecie do 2030 r. Xavier Dupont prezes grupy biznesowej Powertrain Systems firmy Valeo
Nasza współpraca z Valeo umożliwia nam dostarczenie kompletnego 48-woltowego systemu e-Propulsion do pojazdów elektrycznych, który natychmiast zaspokaja potrzeby klientów. Dana nadal rozszerza swoją ofertę pojazdów hybrydowych i elektrycznych, oferując pełną gamę rozwiązań "pod klucz" dla szybko zmieniającego się rynku mobilności. Bob Pyle prezes Light Vehicle Driveline Technologies w Dana Incorporated

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).