Ustawa o nadzorze TDT nad SKP zdjęta z porządku obrad Sejmu | MOTOFAKTOR

Ustawa o nadzorze TDT nad SKP zdjęta z porządku obrad Sejmu

person Adrian Januszkiewicz 14/12/2018

Na wniosek posła Kaczyńskiego z porządku obrad Sejmu zdjęto projekt nowelizacji ustawy m.in. nadający dyrektorowi TDT nadzór nad SKP.

Dziś, podczas 74. posiedzenia Sejmu, w porządku obrad znalazło się sprawozdanie Komisji Infrastruktury o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, dzięki któremu m.in. nadzór nad Stacjami Kontroli Pojazdów miał objąć dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego. O projekcie pisaliśmy już na łamach naszego portalu w marcu i październiku br.

 

Połowie opozycji w trakcie debaty i bezpośrednio przed głosowaniem, wnioskowali o odrzucenie projektu w całości, argumentując, że “tego projektu nie da się poprawić, więc ustawę należy napisać od nowa, bo jej przyjęcie doprowadzi do bankructwa wielu stacji diagnostycznych”. Apelowali też do Jarosława Kaczyńskiego, by swojemu klubowi polecił odrzucenie ustawy.

 

Po oddaleniu wniosku o odrzucenie ustawy i poprawek opozycji, większość sejmowa przyjęła 4 poprawki posłów PiS. Dotyczą m.in. rezygnacji z obligatoryjnego sprawdzania wyposażenie i warunków lokalowych stacji w przypadku np. połączenia stacji, oraz rezygnacji z obligatoryjnego wykreślenia podmiotu z rejestru, gdy takie sprawdzenie nie zostanie przeprowadzone. Kolejna poprawka dotyczy wzmocnienia bezstronności i niezależność pracowników Transportowego Dozoru Technicznego.

 

Ostatecznie Jarosław Kaczyński złożył wniosek do Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, o zdjęcie projektu z porządku obrad, co ten po konsultacji z Konwentem Seniorów uczynił i ogłosił po przerwie w obradach, która trwała między 10:45 a 12:30.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).