Urządzenia NOCO pomagają kierowcom w Rzeszowie | MOTOFAKTOR

Urządzenia NOCO pomagają kierowcom w Rzeszowie

person Redakcja 3/01/2022

Rzeszowscy strażnicy miejscy wyposażeni w urządzenia rozruchowe NOCO mogą pomagać kierowcom z rozładowanymi akumulatorami.

Tuż przed rozpoczęciem kalendarzowej zimy Straż Miejska w Rzeszowie nabyła urządzenie rozruchowe NOCO Boost Pro GB150 (3000A). Dzięki tej inwestycji mobilny patrol może pomóc kierowcy pojazdu, w którym rozładowany akumulator uniemożliwia rozruch silnika. Pierwsza okazja nadarzyła się już w dniu przekazania tej informacji przez lokalne media. Od tej pory rośnie liczba telefonów od zmotoryzowanych z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu takiego problemu.

 

Straż Miejska wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Rzeszowa podjęła inicjatywę mającą na celu udzielanie pomocy kierowcom w przypadkach problemów z uruchomieniem swoich pojazdów. Podjęta inicjatywa okazała się być skuteczna i trafiona. W grudniu 2021 roku uruchomiliśmy ponad pięćdziesiąt samochodów – mówi Starszy Specjalista Krzysztof Bułdak ze Straży Miejskiej w Rzeszowie.

 

Inicjatywa Straży Miejskiej w Rzeszowie zaskoczyła przedstawicieli firmy NOCO. Nie tyle w kwestii wyboru marki urządzenia, co częstotliwości jego wykorzystania na co dzień. W efekcie zapadła decyzja o bezpłatnym przekazaniu kolejnego boostera. Tym razem jest to model GBX75 (2500A). Także i on przeszedł już chrzest bojowy w praktyce.

 

Do awarii akumulatora może dojść zawsze, bez względu na panującą porę roku. Ale gwałtowne spadki temperatur uwypuklają problemy z rozruchem silnika. To zawsze jest niekomfortowa sytuacja, na którą większość kierowców nie jest przygotowana. Z reguły należy szukać pomocy u przypadkowych kierowców, do tego trzeba się liczyć z posiadaniem kabli i podobnymi parametrami akumulatora, który będzie dawcą prądu. W tym kontekście na wyróżnienie zasługuje inicjatywa Straży Miejskiej w Rzeszowie – dodaje Sławomir Gosławski, przedstawiciel firmy NOCO w Polsce.

 

Urządzenia rozruchowe NOCO z serii GB i GBX przeznaczone są do awaryjnego rozruchu baterii 12V bez względu na technologię ich wykonania. Ich konstrukcję oparto na współczesnych rozwiązaniach technicznych. Z jednej strony jest para kabli z zaciskami do bieguna akumulatora, z drugiej wydajna baterię litowo-jonową. W praktyce upraszcza to procedurę rozruchu silnika, nie trzeba powiem dysponować drugim, sprawnym samochodem i tradycyjnymi przewodami.

 

Co więcej zaciski zabezpieczono przed ryzykiem błędnego połączenia biegunów (odwrotna polaryzacja), wbudowana bateria pozwala na przeprowadzenie nawet kilkudziesięciu startów rozrusznika, zaś w przypadku całkowitego rozładowania akumulatora pojazdu podjęcie próby umożliwia przełącznik trybu manualnego (override). Oba urządzenia zostały wyposażone w praktyczne latarki LED z efektem stroboskopu i sygnału S.O.S.

 

Ponowne ładowanie boosterów odbywa się za pomocą portu usb (typ C w modelu GBX) lub samochodowego gniazda 12V. Urządzenie może też pełnić funkcję power banku do zasilania smartfonów czy tabletów. Model NOCO Boost Pro GB150 wyróżnia się wbudowanym woltomierzem.

 

Źródło: NOCO

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).