Ursus: udany trzeci kwartał 2016 | MOTOFAKTOR

Ursus: udany trzeci kwartał 2016

person Adrian Januszkiewicz 17/11/2016

W Q3 2016 Ursus wartość sprzedaży Ursusa wzrosła o 68 proc.

Spółka Ursus zanotowała w Q3 2016 wzrost przychodów do poziomu 65,5 mln zł. Zysk ze sprzedaży wyniósł 7,8 mln zł,czyli 8 proc. więcej w porównaniu z Q3 2016. Po 9 miesiącach roku Ursus osiągnął przychody w wysokości 203,8 mln zł i zysk na sprzedaży na poziomie 34,1 mln zł.

W trzecim kwartale spółka pokazała skokowy wzrost przychodów w kraju i za granicą. Zyski pozostają pod presją realizacji programu rozwoju w branży i nowych projektów. Działania te powinny przynieść efekty w kolejnym roku, gdzie mamy nadzieję na poprawę wyników. Karol Zarajczyk prezes spółki Ursus

 

W Q3 2016 sprzedaż krajowa Grupy Kapitałowej Ursus wyniosła 29,41 mln zł, co stanowiło wzrost o 16,5 proc. w porównaniu z Q3 2015. Narastająco sprzedaż zrealizowana przez spółkę w kraju ukształtowała się na poziomie 98,2 mln zł, tj. 2,5 proc. niżej niż rok temu. To pochodna słabego pierwszego półrocza i przesunięć w realizacji dopłat unijnych. W 2016 Grupa umocniła także swoją pozycję na rynku transportu miejskiego. We wrześniu 2016r. konsorcjum Ursus Bus wygrało dwa przetargi: na dostawę autobusów dla Torunia i Warszawy.

 

W 2016 r. spółka kontynuowała realizację strategii rozwoju. W ramach poszerzania oferty produktowej oraz rozbudowy zaplecza produkcyjnego spółka zrealizowała inwestycje na kwotę 14,1 mln tj. 59 proc. z planowanych w 2016 r. 24 mln zł. W omawianym okresie spółka przeznaczyła 14,8 mln zł na rozwój segmentu ciągników i maszyn rolniczych. Równolegle trwają też prace nad dalszym rozwojem działu transportu miejskiego. Produkowane przez spółkę autobusy, trolejbusy i autobusy elektryczne, a także autobus z napędem wodorowym mają być odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na innowacyjne i ekologiczne środki komunikacji.

 

Źródło: Ursus

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).