Ursus: transmisja Vigus na targach Agrotech | MOTOFAKTOR

Ursus: transmisja Vigus na targach Agrotech

person Joanna Piszcz 21/03/2016

Na targach Agrotech w Kielcach producent zaprezentował ciągnik C-3150V Power, zabudowany na pierwszej polskiej transmisji Vigus.

Transmisja Vigus, na bazie której powstał ciągnik, została stworzona w ramach projektu “Rozwój innowacyjnej, uniwersalnej konstrukcji układów przeniesienia mocy do ciągników rolniczych” dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 11,3 mln zł. Celem projektu było wytworzeniem transmisji do ciągników w przedziale mocy od 100 do 160 KM. Jego całkowita wartość to 28,2 mln złotych.

Transmisja jest jednym z najważniejszych elementów ciągnika, który od teraz będziemy produkować w naszych zakładach. Vigus powstał dzięki zaangażowaniu rodzimej kadry technicznej Ursus R&D oraz jednostek naukowo-badawczych. To jest w 100 proc. polski produkt, z którego możemy być dumni. Karol Zarajczyk Prezes Zarządu Ursus S.A.

 

Vigus to pierwsza polska transmisja w całości wykonana w lubelskich zakładach Ursusa.

 

Ciągnik Ursus C-3150V Power posiada zsynchronizowaną skrzynię biegów 32×32 z systemami powershift, które gwarantują płynną obsługę oraz optymalne wykorzystanie mocy, a także system powershuttle umożliwiający szybką zmianę kierunku jazdy bez użycia sprzęgła. Jest napędzany czterocylindrowym silnikiem Deutz Euro IV, o mocy nominalnej 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym 661 Nm, osiąganym przy 1400 obr/min. W modelu zastosowano mokre sprzęgło, wielopłytkowe, a maksymalna prędkość jazdy osiągana przez ciągnik to 50 km/h. Układ hydrauliczny został wyposażony w pompę o maksymalnym wydatku 100 l/min.

 

Z kolei maksymalny udźwig tylnego TUZ wynosi 7000 kg. Kabina modelu C-3150V Power jest 6-słupkowa, z uchylnym oknem w dachu. Klient otrzyma w wyposażeniu standardowym klimatyzację i ogrzewanie. Opcjonalnie spółka proponuje instalację sterowania hamulców hydraulicznych przyczep oraz światła mijania i drogowe LED. Ursus zamierza montować transmisje Vigus seryjnie do swoich ciągników, a także włączyć je do oferty jako oddzielny produkt i sprzedawać producentom ciągników w kraju i za granicą.

 

Źródło: Ursus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).