Ursus sprzedaje spółkę Ursus Bus | MOTOFAKTOR

Ursus sprzedaje spółkę Ursus Bus

person Joanna Piszcz 29/12/2018

Ursus podpisał z PG Energy Capital Management warunkową umowę sprzedaży swojej spółki zależnej Ursus Bus.

Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy PG Energy Capital Management zobowiązał się nabyć od Ursusa akcje za kwotę nie mniejszą niż 34.000.000 zł oraz nie większą niż 34.500.000 zł, jeśli do dnia 31 marca 2019 r. spełnią się wszystkie poniższe warunki:

 

  • przedłożenie przez Ursus prawomocnego postanowienia Sędziego Komisarza o wyrażeniu zgody na sprzedaż akcji na warunkach określonych w zawartej warunkowej umowie sprzedaży, wydanego w ramach przyspieszonego postępowania układowego
  • otrzymanie zgody mBank S.A. z siedzibą w Warszawie na zawarcie umowy przejęcia długu, na podstawie której PG Energy Capital Management przejmie całe zadłużenie Ursusa wobec banku (czym zostanie rozliczona cena akcji)
  • złożenie oświadczenia woli przez bank o zwolnieniu wszystkich zabezpieczeń ustanowionych na rzecz banku
  • pozyskanie przez PG Energy Capital Management finansowania działalności Ursus Bus S.A. w kwocie nie niższej niż 40.000.000 zł

 

Po zawarciu ostatecznej umowy sprzedaży spółka Ursus Bus S.A. z siedzibą w Lublinie nie będzie wchodziła w skład Grupy Kapitałowej Ursus. Transakcja sprzedaży akcji spółki Ursus Bus S.A. to efekt planu restrukturyzacyjnego będącego integralną częścią przyspieszonego postępowania układowego otwartego w dniu 7 listopada 2018 r. na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

 

Głównymi założeniami wstępnego planu restrukturyzacyjnego załączonego do wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego są dezinwestycje polegające na sprzedaży wybranych elementów majątku trwałego Ursusa, poprawa rentowności produkowanych i sprzedawanych wyrobów poprzez obniżenie własnych kosztów wytworzenia, dostosowanie struktury zatrudnienia do zmian zachodzących w spółce w ramach prowadzonego procesu, restrukturyzacja obecnego zadłużenia oraz redukcja kosztów prowadzenia działalności.

 

Nowy właściciel spółki Ursus Bus S.A., tj. spółka PG Energy Capital Management z siedzibą w Warszawie, zamierza, wykorzystując doświadczenie oraz obecny portfel zamówień Ursus Bus S.A. kontynuować dalszy, dynamiczny rozwój spółki oraz aktywnie pozyskiwać nowe zamówienia, co umożliwi spółce Ursus Bus S.A. zwiększanie udziału rynkowego w kraju, ale też na perspektywicznych rynkach zagranicznych.

 

Źródło: Ursus

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).