Ursus: samochody elektryczne z Lublina? | MOTOFAKTOR

Ursus: samochody elektryczne z Lublina?

person Redakcja 1/06/2016

Prezes Ursusa nie wyklucza, że firma będzie w przyszłości produkować samochody elektryczne.

W czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Karol Zarajczyk, prezes Ursusa, powiedział w wywiadzie dla “WP Money”, że firma intensywnie pracuje nad nowymi rodzajami pojazdów – elektrycznymi autobusami, a w dalszej perspektywie również elektrycznymi samochodami.

Ursus jest bardzo wdzięczną marką, która może trafiać zarówno na traktory, autobusy jak i samochody. Chcielibyśmy odbudować motoryzację, to jest nasz plan. Jesteśmy inwestorami, rodziną, która jest związana z motoryzacją od pokoleń. Karol Zarajczyk

 

Prezes Ursusa zdradził, że podoba mu się filozofia firm koreańskich takich jak Hyundai czy LG, które mają w swoim portfolio bardzo szeroki zakres produktów – od samochodów po telefony. Karol Zarajczyk przypomniał też, że firma w jest gotowa do produkcji samochodów. Rok temu Ursus zaprezentował pojazd Storm-3 M-243, który przeszedł już homologację. Auto powstało we współpracy z izraelską firmą LTD na bazie jeepa wranglera. Zmieści się w nim dziewięć osób. Ursus chce go sprzedawać przede wszystkim wojsku.

 

Karol Zarajczyk nie wyklucza, że w bardziej odległej perspektywie firma może produkować samochody elektryczne. Stwierdził, że olbrzymi sukces amerykańskiej Tesli pozwala patrzeć na tego typu inwestycje z optymizmem. W tej chwili Ursus nie pracuje jeszcze nad samochodem elektrycznym, ale na razie nad elektrycznymi autobusami.

 

Źródło: Gazeta.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).